Lazer epilasyon ve cilt bakımı

Son yıllarda lazer epilasyon sıkça tercih edilmektedir. Tüylerden kalıcı olarak kurtulma isteği bu işlemlerin daha da popülerleşmesini sağlamıştır. Lazer epilasyon tüylerden kurtulmayı sağlarken cildi de yorabilmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon sırasında cilt bakımı son derece önemlidir.

Lazer epilasyon uygulanan tüm bölgelerin güneş koruyucu ile korunması gerekmektedir. Cilt güneşe karşı daha da hassaslaşacaktır. İşlemden sonra cildi rahatlatan, bakım yapan nemlendirici kremler uygulanmalıdır. Lazer epilasyon birçok teknik ve cihazla uygulanabilmektedir. Başarının sağlanabilmesi için doğru yöntemin seçilmesi gereklidir.
 

Cilt mümkün olduğu kadar sıcaktan uzak tutulmalıdır. Buna güneşin altında zaman geçirmek, sıcak suyla duş almak, sauna ve yemek pişirmek de dahildir. Bazı tüyler asla tamamen gitmemektedir. Bu tüyler için düzenli olarak işlem yapılması gereklidir. Lazer epilasyon yapılacak zamanın regl dönemleri ile örtüşmemesine dikkat edilmelidir. Bu zamanlarda cilt acıya karşı çok daha hassastır. İşlemleri takip eden kısa süre içinde parfüm, deodorant, tıraş losyonu gibi ürünler sürmekten kaçınılmalıdır. Bunun yanı sıra cildin temiz tutulması da önem taşımaktadır. Lazer epilasyon seansları arasındaki dönemde tüylerin alınıp alınamayacağı konusunda bilgi edinilmelidir. Lazer epilasyon işlemi sürerken ağda veya epilasyon yapmak istenilen sonucun alınmasını güçleştirebilmektedir.

Lazer epilasyon ciltte renk tonu eşitsizliklerine sebebiyet verebilmektedir. Bunun yanı sıra cilt reaksiyon da verebilmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon sırasında ve sonrasında cildin nemlendirilmesi ve bakım yapılması gereklidir.

Lazer epilasyon sırasında gözlerin korunması da büyük önem taşımaktadır. Hatalı bir uygulama gözlere de zarar verebilmektedir. İşlem bittikten kısa bir süre sonra ciltte kaşıntı olabilmektedir bu doğaldır. Cildi kaşıyarak zedelememeye dikkat edilmelidir. Lazer epilasyon sırasında cilt çevresel faktörlere karşı çok daha hassaslaşacaktır. Lazer epilasyonun en büyük avantajı ise geleneksel yöntemlere oranla çok daha uzun süre tüylerden kurtulmayı sağlamasıdır. Bu işlemin dezavantajları arasında öncelikli olarak fiyat gelmektedir. Seans ücretleri bütçeleri zorlayabilmektedir. Çok yoğun ve zaman sıkıntısı çeken bireylerin seansları düzenli takip etmesinin zorluğu da bir başka dezavantaj olarak gözükmektedir.

CİLDİNİNİDEKİ DOĞAL MUCİZE; SEBİ İXİR ACİL BAKIM KREMİ

Sebi İxir Acil Bakım Kremi içerdiği ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile yoğun nem sağlamakta ve cilde bakım yapmaktadır. Cildi yoran lazer epilasyon işlemi sırasında Sebi İxir Acil Bakım Kremi kullanmak oldukça avantaj sağlayacaktır. Krem derinin su kaybetmesini de önlemekte, ilk kullanımdan itibaren cildi rahatlatmaktadır.

Lazer Sonrası Krem için Tıklayın!

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.