Lazer estetik nedir, riskleri nelerdir?

Lazer estetik, cilt bakımı için yapılan aşındırıcı etkiye sahip bir uygulamadır. Lazer teknolojisi birçok alanda kullanılmaktadır. Estetik cerrahide, dövme silinmesinde, cilt kırışıklıklarının giderilmesinde lazerden faydalanılmaktadır. Lazer estetik ciltte yanığa ve izlere neden olabilmektedir.

CİLT HASSASLAŞABİLİR

Gençleşmek amacıyla yaptırılan lazerde cildin üstündeki ölü tabaka planlı şekilde yakılır ve bu sayede cildin yenilenmesi hedeflenmektedir. Lazer estetikte doğru cihazın, doğru yerin seçimi çok önemlidir. İyi bir lazer cihazı zaman içinde kötü etkilere sahip olabilir, lazer cihazlarının bakımının düzenli ve işinin uzmanı kişilerce yapılması gereklidir. Bilinçsizce yapılan lazer uygulamaları cildin eskisinden de kötü hale gelmesine, eski cilt probleminin yanına başka cilt sorunlarının da eklenmesine neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra yüksek maliyetlere katlanıldığı halde istenilen sonucu alamamanın maddi ve manevi olumsuz etkileri yaşanmaktadır.

YAN ETKİLERLE KARŞILAŞILABİLİR
 

Lazer uygulamaları sırasında zaman zaman yan etkilerle karşılaşılmaktadır. Bu yan etkiler şöyle sıralanabilir;

• Lazer estetik sırasında çok fazla acı hissedilebilmektedir. Acı uygulama sonrasında da devam edebilmektedir.
• Ciltte kızarıklık, kaşıntı meydana gelebilmektedir.
• Güneşe duyarlılık yaşanabilmektedir. Lazer uygulamasından sonra güneşten iyi şekilde korunmak çok önemlidir. Cilt zaten hassas olacağı için gösterilmesi gereken özen artmaktadır. Mutlaka güneş koruyucusu kullanılmalıdır.
• Ciltte morarmalar meydana gelebilmektedir.
• Ciltte aşamalı, sınırları belirgin değişiklikler oluşabilmektedir. Bu da istenmeyen bir görüntüdür. Uygulama sırasında iyi hesaplama yapılması çok önemlidir.
• Çok sık olmasa da zaman zaman enfeksiyonlar yaşanabilmektedir.
• Yara izleri oluşabilmektedir.


Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.