Mevsimsel değişiklikler ve cilt bakımı

Cildin genç veya yaşlı görünmesini, kurumasını ya da yağlanmasını sağlayan birçok faktör bulunmaktadır. Bunlardan biri de mevsimsel değişimlerdir. Alışkanlıklar yapılan planlamalar mevsime göre şekillenmektedir. Cilt bakımında da buna dikkat edilmelidir.

İstenilen genç ve bakımlı cilde kavuşmak için cilt bakım rutininde mevsimsel koşulları ihmal etmemek gereklidir. Buna ek olarak dört mevsim özen gösterilmesi gereken unsurlar da mevcuttur. Örneğin güneş koruyucu ve nemlendirici kullanımı dört mevsim ihmal edilmemelidir.

SONBAHAR: TELAFİ ZAMANI

Sonbaharda havalar soğumaya başlar. Sonbahar, yaz mevsiminde aşırı sıcaklar, güneşin zararlı ışınları nedeniyle oluşan cilt hasarlarını telafi etmek için de bir fırsattır. Bu süre iyi değerlendirilemezse cilt bakımı açısından zor sayılacak kış mevsimine hazırlıksız yakalanılacaktır.

SOĞUK HAVAYA DİKKAT

Kış aylarında cildi soğuk havadan korunmak şapka eldiven kullanmak fayda getirecektir. Soğuk hava ve nem eksikliği cildin ciddi anlamda kurumasına yol açabilmektedir. Seçilen kaliteli bir ürünle nemlendirici bakım yapılmalıdır. Kar güneş ışınlarını yansıtmaktadır. Ultra Viyole ışınları kışın da cilde zarar verebilmektedir. Duş alırken sıcak yerine ılık su tercih edilmelidir.

İLKBAHARDA ÇİLLERİN OLUŞMASINI ENGELLEYİN

İlkbaharla birlikte güneş koruyucu önemi giderek artmaktadır. Özellikle çil şikayeti yaşanıyorsa daha da dikkat etmek gereklidir. Birçok birey çillerden ve güneş lekelerinden estetik gerekçelerle korunmak istemektedir. Oysa güneşten korunmaya dikkat edilmemesi cilt ve sağlık sorunlarına yol açabilecektir.

GÜNEŞ CİLDİNİZİ YAKMASIN

Yaz mevsiminde en çok dikkat edilmesi gereken unsur güneşin zararlı ışınlarıdır. Birçok birey güneş yanıkları başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşamaktadır. Yüksek sıcaklık hem sağlığı hem de cildi tehdit etmektedir. Güneş yanıkları zaman içinde cilt kanserinin oluşumuna katkıda bulunabilmektedir. Bu nedenle güneş yanıkları çok ağrılı olmadığında “hiçbir sorun yok” diye düşünülmemelidir. Yaşlanma karşıtı bakım için de güneşten korunmanın önemi büyüktür.

Sebi Pharma Der Ki;

Cildi yormayan aksine bakım yapan Sebi Pharma formülleri dört mevsim güvenle kullanılıyor.

Uluslararası Patentli Ege Üniversitesi Klinik Onaylı Doğal ve Yan Etkisiz Cilt Bakım Formüllerimize ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.