Neden nemlendirici krem kullanılmalı?

Cildin nemlendirilmesi cilt bakımı açısından büyük önem taşımaktadır. Cilt tipine uygun doğal nemlendirici kullanarak cilt bakımı gerçekleştirilebilir. Cildin nemsiz kalması birçok soruna zemin hazırlayacaktır. Başta; deride kuruluk, yaşlanma belirtileri olmak üzere çeşitli problemler ortaya çıkabilmektedir.

Nemlendirici kullanılmadığında kırışıklıklara zemin hazırlanabilecektir. Uzun vadede derin kırışıklıklar meydana gelecektir. Cildin bariyer tabakası zarar gördüğünde kuruluk gözlemlenecektir. Bu durum düşük dereceli kronik enflamasyonun sonucudur. Düşük seviyeli, süregelen enflamasyon kollajene zarar vermekte ve yaşlanmayı hızlandırmaktadır. Kırışıklık şikayeti mevcutsa nem sağlayan ürün kullanımı fayda getirecektir. Cilt nemlendirildiğinde mevcut çizgilerin görünümü daha iyiye gidecek ve yaşlanma belirtileri daha az görünür olacaktır. Nemini ve suyunu kaybetmiş ciltte yaşlanma belirtileri daha net şekilde ortaya çıkmaktadır.

Kış mevsiminde nem oranı ciddi anlamada düşmektedir. Kuru hava cildin su kaybetmesine, koruyucu tabakasının zarar görmesine yol açabilmektedir. Bunun sonucunda iritanlar daha kolay şekilde kızarıklığa ve pullanmaya yol açabilecektir. Kışın cilde nem kazandırılması önem taşımaktadır. Yağlı ciltlere sahip bireyler dahi kışın kuruluktan yakınabilmektedir.

Kulağa ilginç gelse de akne şikayetinin daha da kötüye gitmemesi için cildin nemlendirilmesi gerekmektedir. Akne ve sivilce şikayeti çoğunlukla yağlı ciltlerde gözlemlenmektedir. Parfümsüz, doğal nemlendiriciler kullanmak fayda getirecektir.

Çevresel faktörler cildin bariyer tabakasına zarar verebilmektedir. Cilt bakımında nemlendiriciye yer verilerek cildin beslenmesi ve güçlenmesi sağlanırsa kullanılan diğer ürünlerden de daha fazla verim alınır. Örneğin anti aging ürün tercih ediliyorsa çeşitli unsurlar nedeniyle yıpranmış cildi nemlendirmek hem cilde bakım sağlayacak hem de kullanılan anti aging üründen daha fazla verim elde edilmesine olanak tanıyacaktır.

Birçok kadın daha iyi bir görünüme sahip olmak için makyaj ürünleri kullanmaktadır. Makyaj ürünlerinin vaat ettiği görünümü sağlayabilmesi için cildin bakımlı olması gereklidir. Cildin nemlendirildiğinde makyaj da daha iyi görünecektir.

Nemlendirici kullanımı kişinin konforunu da sağlayacaktır. Cilt çok kuruduğunda kişi kendini rahatsız hissedecektir. Kaşıntı, rahatsız edici bir his oluşacaktır. Nemlendirici krem kullanımı kişinin kendini iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren ilk kullanımla birlikte yoğun nem sağlayan Sebi İxir Acil Bakım Kremi cilde bakım yapmakta ve cildi beslemektedir. Nemlendirici krem dört mevsim kullanılabilmektedir. Paraben, alkol, silikon, vazelin ve parfüm içermeyen ürün pH nötr özelliği sayesinde tüm cilde uygulanabilmektedir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.