Parabensiz cilt bakımı mümkün!

Cilt bakım ürünlerinde kullanıcılar doğal ürünler tercih ediyorlar. Bu oldukça haklı bir durum çünkü hiç kimse bir problemi çözülürken başka bir sorunun ortaya çıkmasını istemez. Tercih edilen ürünlerin paraben içermemesine dikkat edilmelidir.

PARABEN NEDİR VE NEDEN KAÇINILMALIDIR?

Parabenler kimyasal koruyuculardır, ürünlerin kullanım ömürlerini uzatmaktadır. Bu koruyucular küf ve mantar oluşumunu engelleyerek ürünün daha uzun süre kullanılabilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte parabenlerin hormonların işlevleri üzerinde olumsuz etkileri olabilmektedir. Paraben, şampuanlardan nemlendiricilere, makyaj ürünleri gibi geniş bir ürün yelpazesinde kullanılabilmektedir. Bazı parabenlerin sürekli kullanımının hormon düzeylerini etkileyebileceği ortaya çıkmış. Bunların kullanımı çeşitli ülkelerde kısıtlanmıştır. Danimarka iki paraben türünün 13 yaşından küçük çocuklar için üretilen ürünlerde kullanımını yasaklamıştır. Araştırmalar parabenlerin göğüs kanserine sebep olma olasılığının bulunduğunu belirtiyor. Parabenler östrojen gibi hareket ederek göğüs kanseri riskini arttırabilmektedir. Bu araştırmalar parabenin direkt etkisi olduğunu ortaya çıkarmasa da daha çok araştırmaya ihtiyaç olduğuna işaret etmektedir. Hemen her alanda olduğu gibi cilt bakımı alanında da ürün tercih ederken bilinçli olmakta, etiket okumakta yarar vardır. Losyonlar, deodorantlar, kremler, şampuanlar ve diğer kozmetik ürünleri tercih ederken paraben içerip içermdiği kontrol edilmelidir. Methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben ve sonu paraben ile biten diğer ürünler de aynı sınıfta yer alan kimyasallardır. Cilt bakımında çok sayıda ürün kullanmak bunları karıştırmak olumsuz etkide bulunacağı gibi bir anlamda içeriklerini kontrol etmeyi de zorlaştıracaktır. Bu nedenle az ama öz ürün tercih etmek yararlı olabilmektedir.

HASSAS CİLTLER VE PARABEN

Özellikle hassas ciltlere sahip bireylerin parabensiz ürün kullanmaya daha çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Parabenler ürünlerin içinde koruyucu olarak yer alsa da alerji oluşturma riskleri bulunmaktadır. Hassas ciltler hali hazırda normal ciltlere oranla daha fazla alerji riski taşımaktadır. Paraben gibi alerjenlerden kaçınmak bu nedenle önemlidir. Hassas ciltlere sahip bireyler parabensiz ürünler seçerek ciltlerinde oluşabilecek çeşitli problemlerin riskini azaltabilirler. Methylparaben yüz bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Methylparaben cilde uygılandığında ve mor ötesi ışınlarla maruz kalındığında cilt ciddi ölçüde yaşlanacaktır.
 

Sebi Pharma ürünleri gücünü doğadan almaktadır. Sebi Pharma’nin hiçbir ürünü paraben, alkol, silikon ve vazelin içermektedir. Bu sayede Sebi Pharma ürünleri en hassas ciltlerde dahi güvenle kullanılabilmektedir. Firmanın ürünleri içerdiği Dünya Patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile cildi yormadan, yıpratmadan aksine besleyerek etkisini gerçekleştirmektedir.

Sebi Pharma ürünlerini incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.