Saç derisi bakımına dair ipuçları!

Hemen herkes sağlıklı ve iyi görünen saçlara sahip olmak ister. Bunun yolu ise saç derisi bakımından geçiyor. Saç derisinde en sık rastlanan problemlerden biri de kepektir. Bunun yanı sıra kaşıntı, bitigibi problemler de meydana gelebilmektedir. Saç, saç derisi bakımına dikkat ederek birçok problemin giderilmesine katkıda bulunulabilir.

Sağlıklı saçlara sahip bireyler saç bakım ürünü tercihinde dikkatsiz olabilmektedir. Eğer kimyasal içeren ürünler tercih edilirse saçlar ve saç derisi zamanla yıpranacaktır. Cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi saç ve saç derisi için de doğal içerikler tercih edilmelidir. Saç derisi de çok sıcak sudan hoşlanmamaktadır. Bununla birlikte sıcak su mevcut sorunun artmasına da neden olabilmektedir. Ilık su tercih etmek fayda sağlayacaktır.

Kaşıntı ve kepek saç derisinde bir problem olduğunun işaretidir. Meydana gelen durumun birçok sebebi olabilir. Hormonal değişimler, stres, yetersiz beslenme kepek oluşumuna katkıda bulunmaktadır. Bununla birlikte saçları yeteri kadar temizlememek de kepeği tetikleyen nedenler arasında yer almaktadır.


Stresin sağlığa olan zararları sayılamayacak kadar çoktur. Stres yeni sağlık problemlerinin oluşumunu teşvik ettiği gibi mevcut sorunların daha kötü hale gelmesine neden olmaktadır. Kepek oluşumuna katkıda bulunan faktörler arasında stres de yer almaktadır. Stresle mücadele etmeyi öğrenmek hem fiziksel hem de ruhsal sağlığa olumlu etkide bulunacaktır.

Kişinin kendini mutlu ve huzuru hissetmesi, dış görünümünden memnun olması da önemlidir. Saçlardaki, saç derisindeki problem giderilene kadar koyu renkli kıyafetlerden giymekten kaçınılabilir. Açık renkler kepeği kamufle edecektir.

Tüketilen besinler saç sağlığını da etkilemektedir. Yetersiz beslenme birçok saç ve cilt problemine neden olurken, bol Omega-3’lü bir beslenme planı saçları güçlendirecektir. Çok fazla saç bakım ürünü kullanmak saçı, saç derisini yoracaktır. Sık yapılan bir hata da saçları sert şekilde taramaktır. Zaman kısıtlı olduğunda saçlar aceleyle taranabilmektedir.

Bunun sonucunda saçlar ve saç derisi yıpranabilmekte saçlarda kopmalar meydana gelebilmektedir. Saç kurutucuları çok sıcak modda çalıştırmak da saçları yıpratabilmektedir. Bunun yanı sıra saç kurutma işlemini çok uzun tutmamakta da fayda vardır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.