Saç derisi kuruluğu & kepeklenme aynı değildir

Saç derisi kuruluğu ve kepek arasında fark bulunmaktadır. Saç derisindeki deri de cildin tüm kısımlarındaki gibi kendini yenilemektedir. Kepek kuruluktan ziyade çok fazla yağ üretiminden kaynaklanmaktadır.

Saç derisindeki kuruluk nem kaybından oluşmaktadır. Buna; hava durumu, kullanılan saç stillendirme ürünleri, şampuanlar sebebiyet verebilmektedir. Kuruyan saç derisinin belirtileri arasında kaşıntı, küçük döküntüler yer almaktadır.

Kepek yağlıdır ve beyaza yakın sarı renktedir. Kepekler çoğunlukla büyük parçalar halindedir. Saç derisi kuruluğundan kaynaklanan döküntüler ise çoğunlukla daha küçüktür ve saç derisinden ayrılması daha güçtür.

Kepeğin birçok nedeni bulunmaktadır. Çok fazla şeker, yağ ve nişastalı gıdaların tüketilmesi, yetersiz ve hatalı beslenme alışkanlıkları kepeğin nedenleri arasında yer alabilmektedir. Bununla birlikte genetik yatkınlık da belirleyici faktörler arasındadır. Saç derisinin hassas olması, dinlenmeye zaman ayrılmaması, stres, hormonal dengesizlik ve sağlık sorunları kepek oluşumuna katkıda bulunabilir.

SAÇLARI YIPRATAN BİRÇOK NEDEN BULUNMAKTADIR

Saçları renklendiren şekillendiren ürünlerin gereğinden fazla kullanılması saçları yıpratacağı gibi kepeğe de neden olabilir. Soğuk hava da dolaylı olarak kepek oluşumunu arttırmaktadır. Havalar soğudukça saçlar daha az yıkanabilmektedir. Isıtıcılar da saçları yıpratabilmektedir. Hem cilt hem de saç bakım rutini mevsimlere bağlı olarak değişmelidir. Hava, iklim koşulları değiştikçe cilt, saç bakım rutini de değişmektedir.

Birçok birey daha az şampuan kullanmanın veya şampuan kullanmamanın kepeği azaltacağını düşünmektedir. Oysa şampuan kullanmamak kepeği daha da arttırabilir. Saç derisi daha fazla yağ ve ölü hücre üretecektir.


Kış aylarında yeterli su tüketimi unutulabilmektedir. Yeterli su tüketimi direkt saç sorunlarını çözmese de cilt ve saç bakımına katkıda bulunmaktadır.

Saçlar soğuk su ile yıkanmalıdır. Sıcak su saç derisindeki doğal yağı sıyıracaktır bu da saç derisinin kurumasına sebebiyet verecektir.

Saçları yıpratan bir neden de saçların çok sık şekillendirilmesidir. Saç stillerinin çok sık değiştirilmesi zarar verebilmektedir. Özellikle belirli saç tipleri saçın  ve saç derisinin daha çok yıpranmasına yol açmaktadır. Saç ve saç derisi açısından yıpratıcı bir diğer işlem de saç renginin değiştirilmesidir. Özellikle çok zıt renklerle saç renginin değiştirilmesi saç açısından daha yorucu olabilmektedir

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen”
içeren Sebi İxir Saç Serumu zengin içeriğe sahip ürün saçları, saç köklerini beslemekte ve saç derisine bakım yapmaktadır. Sebi İxir Saç Bakım Serumu saçların daha genç ve bakımlı görünmesine de yardımcıdır.

Saç Derisi Kuruluğuna Karşı formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.