Saçınız sağlığınız hakkında ne söylüyor?

Saç problemleri sağlık sorunlarının habercisi olabilmektedir. Saçları etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Saçlardaki sorunlar görünüm açısından rahatsız edici olmakla birlikte bir işaretçi olarak da düşünülebilmektedir.

Fazla mükemmeliyetçi olmak saçları da etkilemektedir. Çok sıkı saç stilleri benimsemek, saçlarla çok sık uğraşmak saçları yıpratabilmektedir.

Günde 80-100 adet saç dökülmesi normaldir. Fakat gereğinden fazla saç dökülüyorsa ve bu durum stresten kaynaklanabilmektedir. Stresin azalması saç dökülmesini engellemeye ve genel sağlığa katkıda bulunmaktadır.
 

Saçlar cansız ve matsa veya inceliyorsa beslenme alışkanlıkları gözden geçirilmektedir. Sağlıklı saç için beslenme alışkanlıkları oldukça önem taşımaktadır. Sıkça işlenmiş gıdalar tüketiliyorsa bu durum sağlığı olumsuz etkilediği gibi saçları da etkileyecektir. Bu durumun tersi de geçerlidir, sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak, özellikle protein bakımından zengin gıdalarla beslenmek faydalı olacaktır.

Kilo kaybetmek isteyen bireyler daha az yağ tüketimine özen göstermektedir. Bu durum saçları olumsuz etkileyebilmektedir. Yağlar sadece saç sağlığına katkıda bulunmakla kalmıyor, genel sağlığa da faydada bulunuyor. Yağ almak için doğru ürünler tercih edildiğinde zarar yerine fayda alınacaktır. Balık, avokado gibi besinler yağ tüketimi için tercih edilebilir.

Saçlardaki cansız görünüme ek olarak terleme, enerji düşüklüğü gibi belirtiler de söz konusu ise dehidrasyon yaşanıyor olabilir Genel sağlık, cilt, saç ve kaslar susuzluktan olumsuz etkilenmektedir. Kişi susuz kaldığında kendini kötü hissedebilmektedir. Su tüketimine dikkat etmek, yetersiz su almamaya özen göstermek fayda gösterecektir.

Saçların yıpranması ve kuruması saçların çevresel faktörlere karşı korunmadığını da göstermektedir. Soğuk hava, sıcak hava, güneşin zararlı ışınları gibi faktörler saçları yıpratmaktadır.

Saçlardaki olumsuz değişimin doğal bir nedeni de yaşın ilerlemesidir. Yaşın ilerlemesiyle hormonal değişimler de yaşanmakta bunun sonucunda saçlarda çeşitli sorunlar gözlemlenebilmektedir. Bu da yaşlanma karşıtı bakıma başlamak için iyi bir ipucu niteliği taşımaktadır.

Sebi Simyacı’nın ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren ürünlerine çok yakında Sebi İxir Saç Bakım Spreyi de eklenecek! Gelişmeler için Sebi Simyacı’yı takip etmeye devam edin!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.