Sağlığınız için neler yapabilirsiniz?

Birçok insan sağlığına oldukça kötü davranmaktadır. Beslenmeye, uyku düzenine hiç dikkat etmemek en sık yapılan hatalardandır. Sağlıklı yaşama çok fazla zaman ayrılmasa da yapılabilecek küçük ve faydalı değişiklikler var.

KOLAYCA UYGULANABİLECEK SAĞLIK ÖNERİLERİ

Her gün güneş koruyucu kullanın: 
Güneşin zararlı etkileri sadece güneş yanıkları, lekelerle ve erken yaşlanma ile kalmıyor cilt kanseriyle dahi sonuçlanabiliyor. Güneşten korunmak cildin daha genç ve bakımlı görünmesini de sağlayacaktır.

Daha fazla meyve ve sebze tüketin: 
Elbette beslenme planında sadece sağlıklı gıdalara yer vermek çok faydalı olacaktır fakat bu sağlanamasa dahi sadece sebze ve meyve tüketimine dikkat etmek yarar sağlayacaktır.

Erkenden uyuyun: 
Uykusuz kalmak bağışıklık sisteminin güçsüz kalmasına neden olacaktır. Birey kendini gün boyunca yorgun ve keyifsiz hisseder. Kişinin kendisine yapabileceği iyiliklerden biri her gün sekiz saat kaliteli bir uyku uyumaktır.

Bitter çikolata tüketin: 
Bitter çikolatanın vücuda tahmin edildiğinden çok daha fazla yararı var. Bu çikolata türü, antioksidan içeriyor, kan basıncını düşürüyor, kardiyovasküler sorunların yaşanma olasılığını düşürüyor ve cildin yaşlanmasını yavaşlatıyor.

Daha fazla su için: Her gün yeterli miktarda su tüketimi asla ihmal edilmemelidir. Su vücut fonksiyonlarının etkili şekilde çalışmasını sağlayacak, kişinin kendini daha zinde hissetmesine yardım edecek ve cildin daha bakımlı görünmesine yardım edecektir.

Sigara ve alkolü bırakın: Sigarayı bırakmak sağlığa çok önemli katkıda bulunacaktır. Sürekli alkol tüketimi de kanser, inme ve kalp krizi riskini arttırmaktadır.
Daha sık yürüyüş yapın: Birey kendine en son ne zaman yürüyüş yaptığını sormalıdır.

Daha fazla egzersiz yapın: Spor yapmaktan hoşlanılmıyor olabilir fakat yine de sağlık için küçük egzersizler yapılabilir. Öğle yemeklerinde yürüyüşe çıkmak, asansör yerine merdiveni tercih etmek dahi faydalı olacaktır.

Eğlenmeyi unutmayın: Aralıksız, çok yoğun çalışmak ciddi sorunlara yol açacaktır. Kişi kendine, arkadaşlarına ve ailesine zaman ayırmalıdır. Hemen herkes biraz sakinleşmeye ihtiyaç duyar. Kişinin kendine zaman ayırması stresi azaltacak ve daha verimli olmasına olanak tanıyacaktır.

Gülmeyi öğrenin: Hayata iyi yanından bakmak sağlığa da faydalı. Gülmek bağışıklık sistemini güçlendiriyor, stresi azaltıyor, kalp problemleri ve inme yaşanma ihtimalini düşürüyor.

Temiz hava alın: Sürekli evde ve işte zaman geçirmek doğadan hiç faydalanamamaya neden olmaktadır. Açık havada zaman geçirmek daha yaratıcı olmaya ve stresi azaltmaya imkan tanımaktadır.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.