Sağlık dolu bitki çayları!

Sıkça tüketilen bitki çayları hem lezzetleriyle damak tadına hitap ediyor hem de sağlığa katkı sağlıyor. Çok eski çağlardan beri tüketilen çayın neredeyse sayısız denecek çeşidi var. Her çay çeşidinin sağlığa etkisi ise farklı. Bazı çaylar uykusuzluğa iyi gelirken bazı çaylar da öksürüğü azaltmak için kullanılabiliyor.

YEŞİL ÇAY CİLDE FAYDALI

Bitki çayı denince akla ilk gelen çaylardan olan yeşil çay antioksidan etkiye sahip. Kilo vermeye de katkısı olan yeşil çay, göğüs kanserinin büyümesini de engelliyor. Yeşil çay cilde de oldukça faydalıdır, yeşil çay ciltteki hasarlara ve kırışıklıklara da iyi gelmektedir.

NANE ÇAYI NEFESİ TAZELİYOR

Nane çayı kusma problemine iyi gelmekte ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Nane çayı antibakteriyel özelliğe sahiptir, nefesi tazelemekte ve ferahlık sağlamaktadır. Stres problemine karşı da nane çayı tüketilebilir. Nane çayı güneşin zararlı ışınlarının cildi yaşlandırmasını engellemekte, güneşin neden olduğu kızarıklıkları azaltmaktadır. Nane çayı göz sağlığı açısından da faydalı.

BEYAZ ÇAY YAŞLANMAYI GECİKTİRİYOR


Antioksidan özelliğe sahip beyaz çayın sağlığa birçok katkısı var. Serbest radikaller vücudun çeşitli organlarına zarar vermektedir. Bu durumun yaşlanma belirtileri üzerinde etkisi vardır. Beyaz çay bu serbest radikallerin nötrlenmesini, vücuda daha az zarar verici hale gelmesini sağlar. Beyaz çayın cildin genç görünmesine de katkısı vardır. Beyaz çay güneşin zararlı etkilerinden de korunmaya da yardım etmektedir. Dişlerde plak oluşumuna neden olan bakterileri olumsuz etkileyen beyaz çay bu yönüyle diş sağlığına katkıda bulunmaktadır.

SİYAH ÇAY SAKİNLEŞTİRİCİ ETKİYE SAHİP

Sıkça tüketilen siyah çayın kalp sağlığına olumlu etkileri var. Antioksidan özelliğe sahip çay tütünün ve diğer toksik kimyasalların DNA’ya verdiği zararları azaltmaktadır. Bağışıklık sistemini de güçlendiren siyah çay düzenli tüketildiğinde kemiklerin daha güçlü olmasını sağlıyor. Siyah çayın zihne de faydaları var; çay, sakinleştirici etkiye sahip ve odaklanmayı kolaylaştırıyor. Siyah çay kişinin kendini daha enerjik hissetmesini de sağlıyor.

LİMON ÇAYI BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Limon çayı cilde oldukça faydalı olan C vitamini içeriyor. C vitamini kollajen üretimini destekleyerek cildin temizlenmesine katkı sağlıyor ve cildin kendini yenilemesine olanak tanıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için uygulanabilecek en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de limon çayı tüketmektir. Limon çayı beyin için önemli olan potasyum bakımından zengindir ve sinir sistemine de olumlu etkide bulunmaktadır.

UYKUSUZLUĞA KARŞI PAPATYA ÇAYI

Papatya çayı yüzyıllardır tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Papatya çayının faydalarını geniş bir yelpazede incelemek mümkün. Papatya çayı uyku bozukluklarında, anksiyete ve panik atakta, mide problemlerinde kullanılmaktadır. Uykusuzluk problemi çeken bireyler yatma saatinden yaklaşık 45 dakika önce papatya çayı tüketerek bu problemlerinin çözümüne katkı sağlayabilirler.

SİNDİRİM SİSTEMİNİN DOSTU REZENE ÇAYI

Rezene çayının sağlığa birçok faydası var. Rezene çayı nefesi tazelemektedir. Rezene C vitamini, potasyum, demir ve lif bakımından zengindir. Rezene çayı obezite ile mücadeleye katkı sağlamakta, doğal yağ yakıcı işlevi görmektedir. Rezene çayının sindirim sistemine önemli katkıları vardır; hazımsızlık, şişkinlik, gaz, kabızlık, mide ekşimesi, irritabl bağırsak sendromu gibi problemlere rezene çayı iyi gelmektedir.

Bitki çaylarını aşırı tüketmekten kaçınılmalıdır. Her şeyde olduğu gibi bitki çaylarının aşırı tüketimi de sağlığa zarar verebilmektedir.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.