Sağlık dolu gingseng!

Gingseng; on bir farklı türü olan, yavaş yetişen bir bitkidir. Gingsengin genel sağlığa katkı sağladığı düşünülmektedir. Oldukça popüler bir bitki olan Gingseng enerjyi arttırmaya, stresi azaltmaya ve sakinleşmeye katkıda bulunmaktadır.

Gingseng geleneksel olarak sıkça kullanılmaktadır. Gingsengin etkileri batılı bilim adamları tarafından da sorgulanmış ve birçok araştırma gerçekleştirilmiştir. Gingsengin fiziksel ve zihinsel aktiviteyi güçlendirdiği düşünülmektedir.

Gingseg beş bin yıllık bir geçmişe sahiptir. Bitki, doğu ülkeleri arasında büyük bir saygınlığa sahiptir. Gingseng yunanca “Panax” sözcüğü ile anılmaktadır. Bu sözcük yunanca “tamamen-iyileştirici anlamına gelmektedir. Gingsengin bazı türleri ise “dünya harikası” olarak anılmaktadır. Her iki terim de bitkinin faydalarına dikkat çekmektedir. Gingseng çok geçmeden ününü batıya da duyurmuştur.

Gingseng düşünme ve bilişsel kabiliyeti arttırmaktadır. Bazı bilim adamları ise bu ifadeyi kullanabilmek için yeterli kanıt oluşmadığını belirtmektedir. Gingsengin yiyeceklerle birlikte olumlu etkileşim oluşturabileceği de düşünülmektedir. Araştırmacılar süt ve gingsengin bilişsel fonksiyonlarını arttırmak için kullanılabileceği çalışmalar da gerçekleştirebilmektedir. Ginseng bitkisi enerji içeceklerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Bitkinin çayı da yapılmakta sıkça tercih edilmektedir.

Gingsengin içinde yer alan bazı maddelerin kanseri önlemeye yardım ettiği de düşünülmektedir. Yine bu bulgunun da kanıtlanmaya ihtiyacı olduğu belirtilmektedir.

Gingseng çayı iştahı azaltarak çağın sorunu obezite ile mücaele etmektedir. Bitkinin diyabeti önlemeye de yardımcı olmaktadır. Gingseng çayı menstural krampları da azaltmaya katkıda bulunmaktadır.

Kore gingsengi zihinsel konsantrasyonu arttırdığı gibi merkez sinir sistemini uyarmakta ve güçlendirmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendiren bitki kan şekerini düşürmekte diyabeti kontrol etmeye yarar sağlamaktadır. Stres, yorgunluk, uykusuzluk gibi sorunlar için de Kore ginsengi kullanılabilmektedir.

Gingseng enerjiyi, dikkati ve zihinsel netliği arttırmakta; kötü düşünceleri, yorgunluğu azaltmaktadır.

Stres birçok hastalığın ortaya çıkış nedeni olarak görülmektedir. Çeşitli sorunlar, duygusal problemler stresi daha da arttırabilmektedir. Bunun sonucunda vücut hastalıklara karşı savunmasız kalmakta kolayca hastalıklara yakalanılabilmektedir.

Sibirya gingsengi kaşifler, denizciler, dalışçılar, kurtarma timleri, pilotlar, kamyon şöförleri ve fabrika işçilerinde olumu sonuçlar meydana getirmiştir.

Hemen her besin gibi gingsengin, gingseng çaylarının bilinçli tüketilmesinde yarar vardır. Özellikle sporla ilgilenen bireylerin kullanım planını iyi belirlemesi gereklidir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.