Sağlık dolu yiyecekler!

Sağlıklı gıdalarla beslenmenin sayısız yararı bulunmaktadır. Bu şekilde beslenmeyi alışkanlık haline getirilmesi fayda sağlayacaktır. Hastalıklara karşı önlem almak için beslenmenin de önemi büyüktür. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları hastalıklara davetiye çıkaracaktır.

Antioksidan etkiye sahip yaban mersini zararlı patojenlerle mücadele edilmesine katkıda bulunmaktadır. Yaban mersinini dondurmak antioksidan kapasitesine herhangi zarar vermemektedir. Çoğunlukla yaz mevsiminde bulunan meyveye tüm yıl boyunca erişmek de mümkündür. Yaban mersini salatalara, yoğurtlara eklenebilir. Bu besinle lezzetli içecekler hazırlamak da mümkündür.

Avokadolar düşük doymuş yağ oranı, yüksek doymamış yağ içeriği ile mükemmel bir besindir. Düşük şekere sahip yüksek fiber içeren gıda kan basıncının düşürülmesine oksidatif stresin azaltılmasına katkıda bulunmaktadır. Bu besini içeren birçok lezzetli tarif de bulunmaktadır.

Lahana yüksek A ve C vitamini içeren oldukça faydalı bir besindir. Bu sebze aynı zamanda çok iyi bir K vitamini kaynağıdır. Lahana kemik sağlığına ve kanın pıhtılaşmasına da faydada bulunmaktadır. Sağlık dolu besin günlük K, A ve C vitaminini büyük oranda karşılamaktadır. Lahana ile oldukça besleyici yemekler, içecekler hazırlamak mümkündür.

Bitter çikolata çok iyi bir flavonoid kaynağıdır. Özellikle lezeti nedeni ile sıkça tüketilen çikolatanın sağlığa da birçok yararı bulunmaktadır. Çikolata kişinin modunu da arttırmaktadır. Kakao çok iyi bir lif, magnezyum ve demir kaynağıdır. Bitter çikolata seçilirken kakao oranının yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Yüksek kaloriye sahip bu besini ölçülü tüketmekte yarar vardır.

Zencefil kökü serbest radikallerin etkisini azaltmaya katkıda bulunmaktadır. Bu besin egzersiz sonrası oluşan kas ağrılarını hafifletmeye yardımcıdır. Besleyici gıda osteoartrit, kanser gibi birçok hastalığın önlenmesine yardımcıdır.  Bitki, çoğunlukla kış sonu, bahar başlarına doğru yoğun şekilde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tüm yıl boyunca bu bitkiye erişebilmek mümkündür. Zencefil çoğunlukla çayla birlikte tüketilmektedir.

Kuruyemişler omega-3 yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Yüksek E vitamini oranına sahip bu gıdalar kalp hastalıklarını ve diyabeti önlemeye yardımcıdır. Kuruyemişler serin ve kuru yerlerde muhafaza edilmelidir. Kuruyemişlerin tüketim biçimi oldukça çeşitlidir. Kahvaltılık gevreklere, salatalara, tatlılara bu besinler eklenebilir. Yüksek kalori içerdikleri için gereğinden fazla tüketilmesi çeşitli problemlere neden olabilecektir. Kuruyemişler kolayca muhafaza edilebilmesi ve taşınabilmesi sayesinde ara öğünlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.