Stres cildinize neler yapıyor?

Stres hemen herkesin şikayet ettiği bir sorun hale geldi. Stresin sağlığa birçok zararı var. Hastalık tedavisinde psikolojik destekten de faydalanılıyor. Cilt bakımında da stres yönetiminin önemi büyük. Stres birçok cilt sorununa neden oluyor.

UYKU PROBLEMLERİ GÖZ ALTI MORLULKLARINA NEDEN OLABİLİYOR

Stresin neden olduğu problemlerden biri de uyku sorunlarıdır. Günde en az sekiz saat uyunmalıdır. Uyumadan önce akıllı telefonların ışığı kapatılmalıdır. Uyku problemi yaşamamak için kahve tüketimini azaltmak, süt içmek yararlı olabilmektedir.

YETERLİ SU TÜKETMEMEK ÇEŞİTLİ SORUNLARA NEDEN OLABİLİR

Yeterli su içmemek birçok sağlık sorununa neden oluyor. Su içmemenin zararlarından biri de bu durumun stese neden olmasıdır. Yeterli su içmemek, su yerine sürekli çay, kahve gibi içecekler tüketmek dehidrasyona uğramaya sebep olabiliyor. Sonuç olarak cilt kurumakta ve kötü bir görüntüye sahip olmaktadır. Bol su, yeşil çay içmek yararlı olacaktır. Yeterli su tüketildiğinden emin olmak için tüketilen su miktarını not almak yararlı olabilmektedir.

STRES AKNEYE NEDEN OLUYOR

Stresin neden olduğu cilt problemlerinden biri de aknedir. Stres yüzde ve ciltte birçok sorun yaratacaktır. Sedef, egzama gibi cilt problemleri de stres ile daha kötü bir duruma gelebilir. Derin nefes almak, sakin kalmaya çalışmak, stresle mücadele etmenin önemini anlamak yararlıdır.

STRES SOLUNUMA DA ZARARLI


Stres arttığında kısa aralıklarla nefes alınır. Kişi kendini nefesini tutarken dahi bulabilir. Bu durum ciltte kızarıklığa neden olur. Doğru nefes almak, stresle mücadele ve sağlık açısından son derece önemlidir.

SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEDENİ STRES OLABİLİR

Stres saçların beyazlamasına ve incelmesine de neden olmaktadır. Saçları güçlendirmek için B vitaminin önemi büyüktür. Stres, saçların uzama düzenini bozabilir ve saç dökülmesine neden olabilir. Saç dökülmesi birçok şeyin işareti olabilir; belirgin şekilde artan stres, beslenme düzeninde keskin değişiklikler, kullanılan ilaçlar, sağlık sorunları da saç dökülmesine neden olacaktır.

NELER YAPILABİLİR?

Yorgun, stresli olunan dönemlerde dahi cilt bakımı ihmal edilmemelidir. Düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır.  Bu alışkanlık sadece cilde değil sağlığa da yararlı olacaktır. Kişi kendine zaman ayırmalıdır.  Çok kısa süreliğine dahi olsa ilgi duyulan bir hobiyle ilgilenilmelidir. Gerekli görülen durumda bir sağlık kuruluşuna başvurmak da son derece yararlı olacaktır.

Dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi cildin bakımını yapar ve nemlendirir. Cildi pürüzsüzleştiren ve yan etkisi bulunmayan krem kimyasal koruyucu da içermiyor. Sebi Pharma’nın bu ürünü Aloe Vera ve E vitamini de içeriyor. Zengini içeriğiyle cildin bakımını yapıyor.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.