Yağlı ciltlerdeki cilt problemleri

Yağlı ciltlerde birçok problem meydana gelebilmektedir. Sivilce, akne, siyah nokta, gözenek açıklığı ve aşırı yağlılık hissi bu cilt tipine sahip bireylerin en sık yakındığı konular arasında yer almaktadır. Doğru cilt bakımı ile cilt fazla yağdan arındırılabilmektedir.

Cilt tipinin belirlenmesinde; genetik, iklim, beslenme alışkanlıkları, yaş gibi birçok faktör söz konusudur.  Hormonal değişimler, stres, kullanılan ilaçlar cildin yağlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Hamilelik, menopoz dönemlerinde de ciltte yağlanma oluşabilmektedir. Yüz ve boyun bölgesinde yağ bezleri yoğun olduğu için bu alanlarda yağlanma şikayeti daha çoktur. Aşırı yağ üretilmesi bireyi rahatsız edecek yağlı ve parlak bir görünüm oluşturacaktır.

Ciltteki yağlılık şikayetinden bir an önce kurtulabilmek için çok sert ürünler tercih etmek hatalı olacaktır. Cildi yoran agresif ürünler olumlu yanıt vermeyebilir. Aksine cilt tepki vererek, kendisini korumak için daha fazla yağ üretebilmektedir. Cilt bakımının ayrılmaz bir parçası olan  cilt temizliğine elbette dikkat edilmelidir. Yağlı ciltlerde bu unsur daha da önemlidir fakat doğal cilt temizleme ürünleri seçilmelidir.

Tüm cilt tiplerinin olduğu gibi yağlı ciltlerin de nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Dehidrasyona uğrayan cilt durumu telafi etmek için daha fazla yağ üretebilmektedir. Evde uygulanan yöntemlere ise dikkat edilmelidir. Örneğin buhar uygulamak cildin bariyer tabakasına zarar verebilmektedir. Yüksek sıcaklıklar cildi yıpratabilmektedir. Makyaj ürünlerine de dikkat edilmelidir. Gözenekleri tıkayan ürünlerden kaçınmalıdır. Ağır makyajlar cildi yoracak ve çeşitli problemlere sebebiyet verebilecektir. Özellikle yağlı ciltlerde gözeneklerin tıkanması olumsuz sonuçlar meydana getirecektir. Kullanılan makyaj ürünlerin hijyenine de dikkat edilmelidir. Hiçbir problem olmasa dahi belirli aralıklarla eskiyen ürünler yenileri ile değiştirilmelidir. Makyaj çıkarılmadan uyunmamalıdır. Makyaj temizliği için doğal tonik kullanmak fayda getirecektir. Yağlı ciltlere sahip bireyler yağlı olduğu gerekçesi ile güneş koruyucu sürmekten kaçınabilmektedir. Güneş ışınları; güneş lekeleri, erken yaşlanma, yanık ve cilt kanseri gibi oldukça olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle cilt tipi ve mevsim ne olursa olsun güneş koruyucu kullanımı ihmal edilmemelidir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Akne Kremi aşırı yağlılık, sivile, akne, siyah nokta, leke ve büyük gözenek şikayetini gidermeye yardımcıdır. Sivilce kremi cildi yormamakta aksine cilde bakım yapmakta ve çevresel faktörlere karşı güçlendirmektedir. Pürüzsüz ve bakımlı görünüm sağlayan Sebi İxir Akne Kremi asit türevleri ve salisilik asit içermemektedir.

Sivilce ve yağlı cilt tedavi eden krem için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.