Yaşlanma ve ciltteki değişimler

Yaşlandıkça cilt problemlerinde de artış gözlemlenir. Kırışıklıklar, sarkmalar ve lekeler meydana gelir, cilt incelir. Bunun yanı sıra çevresel faktörlere karşı hassasiyet de artar. İyi bir anti aging bakımla bu şikayetlerin azalmasına katkıda bulunmak mümkündür.

Diyabet, yetersiz beslenme, stres cildi olumsuz etkilemektedir. İklim, kapalı mekanları ısıtmada kullanılan cihazlar, kimyasalların etkisi de değişkenler arasında yer almaktadır. Daha önceden herhangi probleme neden olmayan gıdalar, yaşlılıkta tüketildiğinde vücudun tepki vermesine neden olabilmektedirler. Daha önce güneşte oturulması, çalışılması sorun oluşturmuyorken yaşlılıkta cilt tepki gösterebilmektedir.

Bu soruna karşı önlem almak fayda getirecektir. Belirli yiyecekler tüketildikten sonra vücut reaksiyon gösteriyorsa bu dikkate alınmalıdır. Güneşe maruz kalınan süre azaltılmalı ve güneş koruyucu kullanılmalıdır. Mümkün olduğu kadar cildi çevresel faktörlere karşı korumak gereklidir.

Özellikle çocukluk ve gençlik dönemlerinde ciltte düşmelere, çarpmalara bağlı olarak morluklar meydana gelebilmektedir. Bu şikayetler yaşlılıkta da devam eder. Yaşlanmada oluşan morarmaların gitmesi uzun sürebilmektedir. C vitamini tüketimine dikkat ederek, bölgesel kremler uygulayarak cildin güçlenmesi sağlanabilir. Bunun yanı sıra ev dekorasyonunu çarpmaların, kazaların en az olacağı şekilde düzenlemek de fayda getirecektir. Çoğunlukla karmaşık tasarımlar soruna neden olmaktadır. Düşmelerin, çarpmaların önlenmesi kemik sağlığı açısından da önemlidir.

40’lı yaşlara varıldığında cildin kuruması ve kaşınması söz konusu olacaktır. Gençken yağlılıktan şikâyet eden bireyler dahi ileri yaşlarda ciltlerinin kurumasından yakınabilmektedir. Çok sık duş alınması cildin kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Alkolden, kahveden ve baharatlardan kaçınmak kuruluk şikayetinin azalmasına katkıda bulunacaktır.

Yaşlandıkça oluşan bu şikayetlerin çoğu zararsızdır. Yine de rahatsızlık hissi duyulan bir durumda hemen doktora danışılmalıdır.

Cilt bakımında yapılan hatalar yaşlanmayla birlikte ortaya çıkmaktadır. Sigara tüketimi, güneşten cildi korumamak etkisini birikimli olarak yaşlılıkta ortaya çıkarmaktadır. Cildin elastikiyetini yitirmesi, neminin kaybolması da gözlemlenmektedir. Antioksidan etkili gıdalar tüketmek, cildi ve sağlığı çevresel faktörlere karşı korumak, varsa sağlığa zararlı alışkanlıklar bırakmak oldukça fayda getirecektir.

Sebi Pharma Der Ki

Yüksek oranda ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Simyacı Anti Aging Krem; sarkmaları, kırışıklıkları, lekeleri gidermeye yardımcıdır. Göz çevresi, yüz, boyun dahil tüm cilde uygulanan krem cilde yoğun nem sağlayarak bakım da yapmaktadır. Sebi Simyacı göz çevresine de uygulanabilmekte ve bu bölgedeki problemleri gidermeye katkıda bulunmaktadır.;

Yaşlanma Karşıtı formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.