Yaz Aylarında Yapılan Cilt Bakım Hataları

Yaz mevsimi birçok birey için “tatil” anlamına gelmektedir. Yazın cilt bakımı alanında yapılan hatalar ise cilt kuruluğu, güneş yanıkları gibi birçok probleme neden olabilmektedir. Özellikle güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem alınmaması risk taşımaktadır.

Yaz mevsiminde tüy giderilmesine daha çok önem verilmektedir. Duşa girildiğinde yapılan ilk şey tüylerden kurtulmak olmamalıdır. Buharın ve suyun tüyleri nemlendirmesi beklenmelidir. Bu sayede tüylerden kurtulmak daha kolay olacaktır. Doğru şekilde kurulanmak da önem taşımaktadır. Havluyu cilde sürtülerek kurulama yapılmamalıdır. Havlu cilde hafifçe vurulmalıdır. Duştan sonra nemlendirici uygulamak cildin su kaybetmesini önleyecektir. Sık sık tüy giderilme işlemi yapan bölgelerin nemlendirilmesi de önemlidir. Aksi takdirde pürüzsüz fakat kuru bir cilt ortaya çıkabilir.

Birçok insan havuzdan çıktığında doğruca duşa gitmez, saatlerce havuz suyu ciltte kalır. Elbette havuza dinlenmek ve eğlenmek için gidilmektedir; bireyin havuzdan çıkar çıkmaz hemen sağlıklı şekilde cildini arındırmasını beklemesi gerçekçi olmayacaktır. Yine de cildi sadece havuz suyundan arındırmak fayda getirecektir.

Elbette her birey yazı tatile gidererek geçirmemektedir. Evden çıkmayan veya ofiste çalışan bireyler güneş koruyucuya ihtiyaç duymayacaklarını düşünebilmektedir. Oysa UV ışınları bu bireyleri dahi olumsuz etkileyebilmektedir. Bu nedenle güneş koruyucu kullanımı dört mevsim alışkanlık haline getirilmelidir.

Yazın sıkça haşerelerden şikâyet edilmektedir. Sinek, böcek ısırıkları ciltte leke bırakabilmektedir. En sık yapılan hata cildi kaşımaktır. Cildin kaşınması problemin büyümesine neden olacaktır. Haşere ısırıkları ciddi sağlık sorunları oluşturabilmektedir. Bu nedenle şüphe edilen durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak gereklidir.

Cildi soyan, yıpratan işlemler özellikle yazın önerilmemektedir. Cildin bariyer tabakasına zarar veren işlemler olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar cilde bakım yapmak ve cildi mevsimsel faktörlere karşı korumak önem taşımaktadır.  Yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanımı büyük önem taşımaktadır. Güneşin zararlı etkileri güneş lekelerine, erken yaşlanma belirtilerine sebebiyet verebilecektir. Bunun yanı sıra güneş yanıkları da ciddi sorunlara yol açabilecektir. Cilt yanıklarından geleneksel yöntemlerle kurtulmak sorunun çözülmesinin aksine büyümesine neden olabilmektedir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi Güneşten 50 faktör koruma sağlamakta cildi yoğun şekilde nemlendirmektedir. Güneş, doğum, yaşlılık lekelerini, çilleri gidermeye yardımcı ürün ciltteki tüm kararmaların silinmesine de katkıda bulunmaktadır. Sebi İxir Leke Kremi pH nötr özelliğinden dolayı tüm cilde güvenle uygulanabilmektedir.

Sebi Ixir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremimize ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.