Yaz mevsimini telafi edin, kışa hazırlanın!

Yaz mevsiminde birçok cilt problemi meydana gelebilmektedir. Yüksek sıcaklıklar, tuzlu ve klorlu su,  UV ışınları cildi yorabilmektedir. Yaz mevsiminde cildin çevresel faktörlerden korunması gerektiği gibi yazın ardından da oluşan bu hasarlar telafi edilmelidir. Buna dikkat edilmediği takdirde; soğuk ve kuru havaya maruz kalan deri iyice yıpranacaktır.

Yazdan sonra ciltte kuruluk şikayeti yaşanabilmektedir. Bu da nemlendirici bakımın önemini arttırmaktadır. Gözenekleri tıkamayan, cildi çevresel faktörlerden koruyan nemlendirici krem fayda getirecektir. İyi bir cilt temizleme ürünü seçerek deriyi ölü hücrelerden arındırmak da bakım yapılmasını kolaylaştıracaktır. Cildin doğal yapısına zarar veren, bariyer tabakasını yıpratan temizleyicilerden ise kaçınılmalıdır. Kendini koruyamayan cilt birçok potansiyel problemle karşı karşıyadır.  Tıpkı yaz mevsiminde olduğu gibi sonbaharda da cilt çevresel unsurlara karşı korunmalıdır. Mevcut problemlere yenilerinin eklenmesi önlenmelidir.

Cildin nemli kalması ve toksinlerin dışarı atılması için su tüketimine dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra sağlıklı beslenmeye dikkat edilmelidir. Taze meyve, sebze ve Omega-3 yağ asitleri içeren besinler tüketilmelidir. Sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesi hem genel sağlık hem de cilt bakımı açısından avantaj sağlayacaktır.

Cildin ihtiyaçları göz ardı edilmemeli ve sorunun büyümesi beklenmemelidir. Örneğin cilt kuruduğunda ürün aramak için uzun süre beklenmemelidir. Yeni bir besin tüketildiğinde veya aktiviteye başlandığında, uyku düzeninde değişiklik yapıldığında ya da cilt bakım ürünü kullanıldığında vücudun nasıl tepki verdiği araştırılmalıdır.

Belirlenen cilt bakım rutininden fayda elde edebilmek için süreklilik önem taşımaktadır. Cilde düzensiz şekilde bakım yapılması istenilen faydanın alınmasını engelleyecektir. Çok sık yapılan değişiklikler cildi yoracaktır.

Tüm bunlara dikkat edildiğinde hem cilde bakım yapılacak hem de kışın oluşabilecek potansiyel olumsuzluklara karşı bir şeyler yapılmış olunacaktır. Cilt bakımına dikkat edilmesinin önemli faydalarından biri de cildin uzun süre genç ve güzel görünmesi, yaşlanma belirtilerinin erken yaşlarda ortaya çıkmamasıdır. Yaşlanmayı etkileyen birçok faktör bulunsa da birey en azından değiştirebileceği unsurlar kendi lehine çevirebilir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi’yle hem yaz mevsiminden sonra bakım yapın hem de cildinizi kışa hazırlayın! İlk kullanımdan itibaren yoğun bakım yapan Sebi İxir Acil Bakım Kremi cildi besliyor ve çevresel faktörlere karşı koruyor.

Kışın cilt bakımı formülü için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.