Yazın cilt kuruluğu neden kaynaklanır?

Kış mevsiminde cilt kuruluğu şikâyeti oldukça yaygındır. Bununla birlikte yazın da cilt kuruluğu sıkça yaşanabilmektedir. Yaz mevsimindeki su kaybı cildin kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Kuruluğa neden olan faktörleri bulmak, uygun dermokozmetik ürünlerle cildi nemlendirmek fayda getirecektir.

Yeteri kadar su içilmemesi cilt kuruluğunun öncelikli nedenleri arasında yer almaktadır. Yeterli su tükettiğini düşünen bireyler dahi terle kaybettiği sıvı miktarını geri almamaktadır. Su tüketimine dikkat etmek cilt sağlığı açısından önem taşımaktadır.

Tıkalı gözenekler kuru cildin bir diğer sebebidir. Tıkanmış gözenekler ter bezlerini tıkamakta ve kuruluğa neden olabilmektedir. Yazın birçok insan klimalı ortamlarda zaman geçirmektedir. Klima; sıcaklıktan kurtulmayı sağlasa da cildin doğal yağına zarar verebilmektedir. Bu da kuruluğa yol açabilmektedir.

Bazı bireyler yazın da sıcak su ile yıkanma alışkanlığından vazgeçmemektedir. Sıcak su dehidrasyona yol açmakta ve kuruluğa sebebiyet verebilmektedir.

Yaz mevsiminde dudaklarda çatlamada görülebilmektedir. Bu da dehidrasyona uğrandığının bir göstergesidir. Dehidrasyonun sadece sıcaklıktan kaynaklandığını düşünmek hatalı olacaktır. Yüzme, güneşlenme gibi aktiviteler de cildin kurumasına neden olabilmektedir.

Sigara sağlığa olan birçok zararının yanı sıra cilde de zarar vermektedir. Vücut sıcaklığını arttıran, dudaklara zarar veren sigara cilt kuruluğuna da neden olabilmektedir. El hijyeninde kullanılan ürünler de zaman zaman kuruluğa yol açabilmektedir. Bu ürünleri çok sık ve yüksek miktarda kullanan bireyler daha büyük risk grubunda yer almaktadır.
Yazın sıcak olmasından dolayı normal kahve çok tercih edilmese de buzlu kahveler sıkça tüketilebilmektedir. Bu içecekler de yüksek miktarda kafein içerebilmektedir. Özellikle cilt kuruluğu yaşayan bireylerin kafeinli içeceklerden uzak durmasında fayda vardır.
Tüyleri gidermekte kullanılan işlemler cildi yorabilmektedir. Tüy gidermekte kullanılan ürünlerin içerikleri de zaman zaman cildi irrite edebilmektedir.

Hava sıcaklığının artması ve yazın gelmesi ile birlikte hemen herkes daha uzun süre dışarıda zaman geçirmektedir. UVA, UVB ışınları cilde zarar verebilmektedir. Güneş yanıkları, lekeler, erken yaşlanma belirtileri, cilt kanseri gibi birçok şikâyet meydana gelebilmektedir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi ilk kullanımdan itibaren cilde bakım yapmakta ve beslemektedir. Dört mevsim kullanılan ürün yazın da yoğun nem sağlayacak cildi çevresel faktörlere karşı koruyacaktır. Sebi İxir Acil Bakım Kremi cildin su kaybetmesini de önlemektedir.

Cilt Kuruluğunu Giderici Sebi Ixir Acil Bakım Formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.