Yazın peeling yaptırmak zararlı olabilir!

Cilt bakımı için yapılan doğal olmayan işlemler birçok zaman fayda yerine zarar getiriyor. Yaz aylarında peeling yaptırmak ciltte ciddi sorunlara yol açabilir. Yaz aylarında neden peelingten kaçınmamız gerektiğini inceleyelim;

PEELING NEDİR?

Peeling ciltteki lekeleri gidermek, gözenekleri sıkıştırmak, sivilce izlerini yok etmek için yapılan kimyasal bir işlemdir. Peeling kelime anlamı olarak “soymak” demektir. Kelime anlamında olduğu gibi peeling işleminde de cilt soyulur. Cilt Peeling çok hassas ciltli insanlara önerilmemektedir.

NEDEN YAZIN PEELING YAPILMAMALI?

Peeling sonrası soyulan deri çok hassas olacaktır ve zaten reaksiyon halindeki cilt güneşin olumsuz etkilerini daha çok hissedecektir. Herhangi problemi olmayan ciltler dahi güneşin olumsuz etkileriyle karşılaşabilirken, soyulmuş deri ile güneşe çıkmak kişinin kendi cildine yapabileceği büyük bir kötülüktür. Yaz aylarında cilt bakımı ile ilgili yapılan en büyük hatalardan biri de denize gitmeyen, güneşlenmeyen insanların güneş yanıklarının sorun olmayacağı düşüncesidir. Yazın, yüksek sıcaklıklar kısa mesafeli yürüyüşlerde dahi yanıklara sebep olabilmektedir. Bu nedenle yazın dışarda olunan her an güneş yanıkları tehlikesiyle karşılaşılabileceği unutulmamalıdır. Güneş yanıklarına karşı alınabilecek çeşitli önlemler vardır; güneş kremi sürmek, güneşten koruyucu kıyafetler giymek bunlardan bazılarıdır. Güneş kremleri zaman zaman diğer cilt bakım ürünleri ile reaksiyon üretebilmektedir. Özellikle doğal olmayan ürünlerde bu durum sık rastlanabilmektedir. Sebi Simyacı bunun için bir çözüm geliştirdi.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi Simyacı’nın son geliştirdiği Sebi Ixir 50 SPF 4 Mevsim Leke Kremi hem ciltteki lekeleri gideriyor hem de güneşten 50 faktör koruma sağlıyor hem de güneşten koruma sağlıyor! Tek bir krem ile, hem güneşin olumsuz etkileri bertaraf edilebiliyor, hem de cilt bakımı yapılabiliyor. Sebi Ixir 4 Mevsim Leke Kremi doğal içeriği ve sahip olduğu uluslararası patentli hücre yenileyici bileşen sayesinde her mevsim en hassas ciltlerde dahi güvenle kullanılabiliyor. Sebi Simyacı’nın bu ürünü de tıpkı diğer ürünleri gibi kimyasal maddeler, koruyucular ve asit türevleri içermiyor. Sebi Simyacı’nın tonik, makyaj temizleme ve ferahlatıcı sprey olarak kullanılabilen uluslararası patentli hücre yenileyici bileşen içeren Sebi Su yaz aylarında çantada mutlaka bulunması gereken bir ürün. Sebi Su tek başına veya tüm Sebi Simyacı ürünleriyle birlikte güvenle kullanılabilir.

Sete ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.