Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

Cilt bakımı için büyük önem taşıyan güneş koruyucu kullanımıyla ilgili hatalar yapılabilmektedir. Yüzdeki güneş lekeleri de bunun sonucunda oluşabilmektedir.  Örneğin yaz mevsimi dışında güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem almaya ihtiyaç duyulmayacağı düşünülebilmektedir. Oysa cilt dört mevsim güneşten korunmalıdır. Bayram tatillerinde de dışarıda daha uzun süre kalınabilmektedir. Bu zaman zarfında da UVA UVB ışınları cilde zarar verebilmektedir.

YÜZDEKİ GÜNEŞ LEKELERİ NASIL GEÇER

Güneşin zararlı ışınlarına karşı tedbir alınmadığında birçok sorun meydana gelebilecektir;

  • Güneş yanıkları, yüzdeki güneş lekeleri UVA, UVB ışınlarının en bilinen etkilerindendir. Hem cilt ciddi anlamda yıpranır hem de bireyin acı çekmesine neden olur.

  • Erken yaşlanma belirtilerinin önemli kaynaklarından biri de güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınmasıdır. Bu etkiler birden bire ortaya çıkmaz fakat zaman içinde birikimli olarak ilerler. Oluşan yaşlanma belirtilerinin de daha da ilerlememesi için cilt güneşten korunulmalıdır.

  • Yüzdeki güneş lekeleri ile birlikte oluşabilecek en ciddi problemlerden biri de cilt kanseridir. Güneşin zararlı ışınları, güneş yanıkları cilt kanseri olasılığını ciddi anlamda arttırmaktadır.

  • Ciltte çeşitli nedenlere bağlı olarak lekelenmeler meydana gelebilmektedir.  En sık rastlanan ve en çok rahatsızlık duyulan lekeler arasında güneş lekeleri de yer almaktadır. Birçok birey estetik nedenlerle bu lekelerden rahatsızlık duymaktadır. Bunun yanı sıra cilt tonu eşitsizlikleri de meydana gelebilmektedir. Güneşten korunmak bu lekelerin oluşmasını da önleyecektir.

  • Güneş ışınlarına yoğun olarak maruz kalınması genel sağlık açısından da risk taşımaktadır. Dehidrasyona uğramak sıkça rastlanan sorunlar arasında yer almaktadır.

  • Yoğun olarak güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması cildin kurumasına da sebebiyet verebilecektir. Bazı ciltlerde ise tam tersi durum da gözlemlenebilmektedir. Cilt kuruyacağını düşündüğü için buna tepki olarak daha fazla yağ üretmektedir.

  • Sıkça karşılaşılan bir diğer durum da çillerdir. Çiller oluşabilir veya mevcut çillerde artış gözlemlenebilir.

  • Güneşin zararlı ışınlarının ciltteki görünüm üzerindeki etkilerinden biri de yüzdeki güneş lekeleri sorununa ek olarak cilt renginin solmasıdır. Bunun sonucunda cilt canlılığını yitirebilir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Leke Kremi 50 faktör güneş koruması da sağlıyor. Sebi İxir Leke Kremi’ni kullandığınız süre boyunca cildiniz güneşin zararlı ışınlarından da korunuyor, oluşabilecek problemlere yüzdeki güneş lekeleri gibi sorunlara karşı da önlem alınıyor. Sebi Pharma’nın ezber bozan ürünü hem mevcut lekeleri gidermeye katkıda bulunuyor hem de cildi çevresel faktörlere, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyor!

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.