Çevre, cildinizi nasıl etkiliyor?

Hemen herkes güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister. Cilt sürekli olarak çevresel faktörlere maruz kalmaktadır. Mevsim değişikliklerinde, seyahatlerde cilt etkilenmektedir. Bunlar da cildin kendini koruyan bariyer tabakasını zorlayabilmektedir. Ciltteki bu değişimler kolayca fark edilebilmektedir.

Sıcak havada vücut önlem olarak terlemektedir. Terleme birçok cilt problemine yol açabilmektedir. Bu durumda kaliteli bir temizleyici ile cildi arındırmak iyi bir fikirdir. Sıcak hava cildin kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Bunun sonucunda cilt kuru ve pul pul dökülen bir yapıya gelebilmektedir. Cildin su kaybetmesini önlemek için bol su tüketimi ve nemlendirici kullanımı önem taşımaktadır.

Soğuk hava ve rüzgar cildin nemini azaltabilmektedir. Bunun sonucunda cilt kuruyabilmekte ve pullanma sorunu yaşayabilmektedir. Kapalı mekanlarda kullanılan ısıtıcılar da cildi kurutabilmektedir. Eğer cildin kurumaya başladığı gözlemleniyorsa iyi bir nemlendirici seçilmelidir. Çok uzun süre sıcak su ile duş alınması da cildi kurutabilecektir.

Nemli hava da cildin üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Düşük nemlilik cildin kurumasına neden olduğu gibi çok fazla nem de terlemeye gözeneklerin tıkanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bunun sonucunda akne ve sivilce gibi sorunlar da gözlemlenebilmektedir. Her iki durumda da cilt hijyenine dikkat etmek ve nemlendirici kullanımını ihmal etmemek önem taşımaktadır.

Kirlilik problemleri arasında yer alan çevre kirliliği hem genel sağlığı hem de cildi etkileyebilmektedir. Duman, arabaların egzozlarından çıkan zararlı gazlar çevre kirliliğine katkıda bulunmaktadır. Çevre kirliliği hem genel sağlığa hem de cilde zararlıdır. Bunun sonucunda gözenekler tıkanabilmekte ve gözenekler tıkanabilmektedir. Kırışıklık ve yaşlanma belirtileri meydana gelebilmektedir. Çevre kirliliği akneyi de tetikleyebilmektedir. Bu dış faktörden tamamen korunmak mümkün değildir. Bununla birlikte düzenli olarak nemlendirici kullanmak ve cildi iyi bir şekilde temizlemek fayda getirecektir.

Bulunulan bölgeye göre güneş ışınları az ya da çok cilde zarar verecektir. Ultraviyole ışınları cilde çeşitli zararlar verebilmektedir. Bunun sonucunda kırışıklıklar, erken yaşlanma belirtileri, güneş lekeleri, cilt kanseri gibi birçok olumsuz sonuç meydana gelebilmektedir. Dört mevsim güneş koruyucu kullanımı cilt bakımı açısından oldukça önemlidir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi ilk kullanımdan itibaren cilde bakım yapmaktadır.  Yoğun nem sağlayan krem cildi çevresel faktörlere karşı korumaktadır. Sebi İxir Acil Bakım Kremi cildin daha bakımlı görünmesine katkıda bulunmakta ve cildin yıpranmasını önlemeye yardım etmektedir. Ürün; paraben, alkol, silikon, parfüm içermemektedir.

Cildin yıpranmasını önleyen krem için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

08.12.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.