Cildinizin dostu Omega-3

Cildimizin sağlıklı ve istediğimiz görüntüde olması için yapmamız gereken birçok şey var. Öncelikle cildin hem içeriden hem dışarıdan beslenen bir organ olduğu unutulmamalıdır. Bu da tükettiğimiz besinlerin ve cildimize dışarıdan uyguladığımız kremlerin etkisi olduğu anlamına geliyor. Omega-3 yağ asitleri içeren besinler cilde iyi gelmektedir.

BALIK VE CEVİZ TÜKETİLMELİ

Cildi içeriden beslemek için Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin olan balık, ceviz ve bolca kuruyemiş tüketmeliyiz. Bu şekilde beslenmek, cildimizin kolajen yapısını destekleyip, güçlendirecektir.

Besinlerin cilde birçok faydası var; turunçgillerde bolca bulunan C vitamini cildin temizlenmesini, yumurta hücrelerin güçlenmesini, havuç ise cildin sağlık kazanmasını sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra besin tüketiminde sadece cildi düşünmek de doğru bir tutum olmayacaktır. Sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenerek hem cildin hem de tüm vücudun iyi bir durumda olması mümkündür.

Cildi dışarıdan beslemek için yüksek miktarda Omega-3 yağ asitleri içeren Sebi Yağ’a sahip Sebi Ala kremi uygulanabilir. Sebi Ala cildi besler ve ciltte istenilen görüntünün oluşmasını sağlar. Sebi Ala kremi; yaşlanma belirtilerini de önemli ölçüde giderir.

YETERSİZ SU TÜKETİMİNE DİKKAT

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için doğal ürünler kullanılmalı ve beslenmeye dikkat edilmelidir. Su tüketimi de cilt için çok önemlidir. Yetersiz su tüketimi ciltte kuruluğa ve kırışıklığa neden olur. Bunların dışında yetersiz su tüketimi vücut direncini düşürerek birçok sağlık sorununa davetiye çıkarır.

Tüketimi cilde katkı sağlayan besinler kadar cildin yaşlanmasını hızlandıran yiyecek ve içecekler de mevcut. Mümkün olduğu kadar bunlardan kaçınmak doğru bir seçim olacaktır. Aşırı şekerli-tuzlu gıdalar, sigara, çok fazla kahve cilt sağlığına zarar verecektir.
Spor sağlığın dostu olsa da vücudu çok fazla yoran, bilinçsiz ve sağlıksız koşullarda yapılan egzersizler fayda yerine zarar getirebilmektedir. İyi şartlarda, bir uzmana danışarak egzersiz yapmak hem cilde hem de vücudun genel sağlığına olumlu etki edecektir.

Sebi Pharma Der Ki;

Yiyecekler, uygulanan kremler dışında ruhsal durum da son derece önemlidir. Aşırı stres ve üzüntü hem cilt hem de beden sağlığını tehlikeye atar. Mümkün olduğu kadar olumlu olmaya çalışmak, gerekiyorsa bir uzmandan yardım almak en sağlıklı seçim olacaktır.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

30.07.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.