Cilt bakımının olmazsa olmazları

Cilt bakımına gösterilen dikkat kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Bazı bireyler cilt bakımına oldukça dikkat ederken bazı bireylerse bu alana hiç zaman ayırmazlar. Peki, cilt bakımın olmazsa olmazları nelerdir? Hangi faktörlere mutlaka dikkat edilmelidir?

Cilt bakımına dikkat edilmesi ve cildin çevresel faktörlere karşı korunması kişinin kendini iyi hissetmesine de katkıda bulunacaktır. Örneğin cildin kuruması bireyi rahatsız edecektir. Herkes cildinin uzun yıllar genç ve bakımlı kalmasını istemektedir. Bu konuyu çok fazla düşünmeyen bireyler de yaşlanma belirtileriyle karşılaştıklarında endişe edebilmektedir. Cildin uzun süre bakımlı kalması ve geç görünmesi cilt bakımına dikkat edilmesi ile mümkündür. Uzun yıllar boyunca gösterilen dikkat karşılığını bu şekilde de verecektir.

GÜNEŞ KORUMASI ÖNEMLİ

Cilt bakımının olmazsa olmazlarından biri de güneş korumasıdır. Sadece güneşten korunmaya dikkat etmek dahi birçok avantaj sağlayacaktır. Cildin UVA, UVB ışınlarından korunması; erken yaşlanma belirtilerini, güneş lekelerini ve cildin yıpranmasını önleyecektir.

CİLT KURULUĞUNA DİKKAT


Mutlaka dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da cildin nemlendirilmesidir. Özellikle kış mevsiminde buna daha çok dikkat edilmesi gereklidir. Soğuk hava, ısıtıcılar cildin kurumasına sebebiyet verecektir. Bunun sonucunda hem deri yıpranacak hem de rahatsız bir his oluşacaktır. Tercih edilen nemlendirici krem kısa vadede cildin nemlendirip uzun vadede ise deriyi kurutuyorsa fayda değil zarar getirecektir. Nem sağlamanın yanı sıra bakım yapan ürünler tercih edilmelidir.

Sebi Pharma Der Ki;


Cilt bakımında herkesin dikkat etmesi gereken bir konu da cilt temizliğidir. Çevresel kirliğinin her geçen gün arttığı düşünüldüğünde derinin gün boyunca birçok faktörden olumsuz etkilendiği sürpriz olmayacaktır. Cildin tüm bunlardan başarılı şekilde arındırılması hem kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayacak hem de ciltte bu nedenlere bağlı olarak sorunların oluşmasını önleyecektir.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

24.10.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.