Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Cilt kuruluğu sıkça şikayet edilen cilt sorunlarından biridir. Sonbahar mevsiminde de iklim koşulları nedeniyle cilt kuruluğu yaşanmaktadır. Farkında olunmayan sıradan alışkanlıklar da kuru bir cilde sebebiyet verebilmektedir.

ANTİ BAKTERİYEL DEODOROANT VE SABUNLAR

Hemen herkes kişisel bakım alışverişi yaparken anti-bakteriyel özelliğini aramaktadır. Anti bakteriyel sabunlar kullanımda sonra temizlik hissi vermektedir. Bu türdeki birçok sabun cildi kurutmaktadır. Özellikle kış aylarında bu durum yaşanabilir.

YÜZMEK

Yüzme alışkanlığı da kuru cilde sebep olan faktörlerden. Yüzdükten sonra duş alma faktörü göz ardı edilse dahi havuza veya denize gitmek ciltte kuruluğa neden olabilir. Özellikle yüzme havuzları cilt kuruluğuna neden oluyor. Havuzlarda bakteri oluşumunu önlemek için kullanılan kimyasallar cildin nemini de götürüyor. Havuz yerine denizi tercih etmek de çözüm değil. Bu sefer de tuzlu su faktörü devreye giriyor.

İLAÇLAR


Bazı ilaçlar ciltte kuruluğa neden olmaktadır. Diüretik ilaçlar, kemoterapi ilaçları, alerji tedavisinde kullanılan ilaçlar cilt kuruluğuna neden olmaktadır.

UÇAK YOLCULUĞU

Uçakla seyahat etmek cildin nemini azaltabilir. Bu nedenle sık sık uçakla seyahat eden bireylerin nemlendirici kullanması önem taşıyor. Yolculuktan önce ve sonra nemlendirici kullanmak faydalı olacaktır.

DUDAK BALMLARI

Dudak balmları oldukça iyi bir amaca sahiptir, dudaklarda yumuşatıcı ve nemlendirici etkiye sahipmiş hissi verirler. Bununla birlikte dudak balmları uzun vadede iritasyona ve kuruluğa neden olabilir.

TEMİZLEME MENDİLLERİ

Temizleme mendilleri pratik, kolay taşınabilir olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Bazı temizlik ürünleri alkol ve çeşitli kimyasallar içerebilmektedir. Temizleme mendili kullanmak yerine yüzü normal şekilde yıkamak tercih edilebilir. Yüksek miktarda alkol içeren ürünler ciltte çok fazla kurumaya ve erken yaşlanmaya neden olabilmektedir.

SİGARA

Sigaranın sağlığa sayılamayacak kadar çok zararı var. Sigaranın kuru cilde neden olması da sigaranın olumsuz etkilerinden yalnızca biri. Cilde güneşten sonra en çok probleme neden olan faktör sigara. Sigara kan dolaşımını yavaşlatarak zayıf oksijen iletimine sebebiyet vermektedir. Bu da ciltte kuruluğa neden olur. Sigara belirgin şekilde ciltte yaşlı bir görünüme neden olmaktadır.

KALİTESİZ HAVLULAR

Yüz temizliği kadar yüz temizliğinden sonra yüzü kurutmakta kullanılan eşyalar da çok önemlidir. Kuru, sert havlular iritasyona ve ciltte kuruluğa neden olabilmektedir. Bu durum yaşlı bir görüntüye sebebiyet verebilir. Yüzü kurulamak için temiz, yumuşak havlular tercih edilmelidir.

CİLDİNİZİ SEBİ SU İLE NEMLENDİRİN!


Sebi Pharma’nın çok amaçlı ürünlerinen Sebi Su doğal temizleme suyu, tonik ve ferahlatıcı sprey olarak kullanılabildiği gibi cildi nemlendirmektedir. Sebi Su’nun etkileri bununla da sınırlı değil. Sebi Su’yun önemli işlevlerinden biri de tüm Sebi Pharma ürünlerinin etkisini arttırıcı nitelikte olması. Herhangi Sebi Pharma kremi kullanmadan önce cilt temizliğini Sebi Su ile yapmak alınacak verimi oldukça arttıracaktır. Sebi Su bu etkisini içerdiği dünya patentli “Hücre yenileyici bileşen” ile yapmaktadır. Yüzde yüz doğal içeriğe sahip Sebi Su bebeklerde dahi kullanılabilmektedir.

27.09.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.