Cilt neden yorgun görünür?

Ciltteki yorgun görünümün birçok nedeni bulunmaktadır. Yaşın ilerlemesi, çevresel faktörler yorgun görünüme sebebiyet verebilmektedir. Cilt bakımına dikkat edilmesi genç ve canlı görünümün yakalanmasına katkıda bulunacaktır.

Ciltte yorgun bir görüntü oluşmasının öncelikli nedenlerinden biri de sarkmalardır. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması cildin elastikiyetinin kaybolmasına neden olur. Güneş ışınları cilt hücrelerine zarar vermekte ve yaşlanma sürecini hızlandırmaktadır. Bu durum zaman içinde yaşlanma belirtisi olarak dönüş yapacaktır. Özellikle erken yaşlanma belirtilerinin öncelikli nedenlerinden biri de güneşin zararlı ışınlarıdır.

Uyku düzeni de cildin görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Uykusuzluğun sadece psikolojiyi olumsuz etkilediği düşünülmemelidir uyku düzenindeki sorunlar cildi de etkilemektedir. Bu problem cildin kendini onarmasına da negatif etkide bulunmaktadır.

Sıkça şikâyet edilen bir durum da göz altı morluğudur. Gözaltı morluğu da kişinin yorgun görünmesine sebebiyet verebilmektedir. Gözaltı morluğunda da beslenme ve uyku düzeninin önemi büyüktür. Başka bir faktör de genetik nedenlerdir. Genetik yapıdan dolayı da gözaltı morluğu yaşanabilir.

Su genel sağlık, cilt ve saç için son derece önemlidir. Yetersiz su tüketimi gözaltı torbalanmalarının, kırışıklarının nedenleri arasında yer alabilir.

Bakımlı, canlı görünen bir cilt için nemlendirme son derece önem taşımaktadır. Cilt birçok nedene bağlı olarak nemini kaybedebilmektedir. Soğuk ve kuru hava nem kaybına sebebiyet verebilmektedir. Bununla birlikte yaşın ilerlemesine bağlı olarak da cilt kuruyabilmektedir. Sıcak hava, yetersiz su tüketimi de cilt kuruluğunun nedenleri arasında yer alabilmektedir.

Ciltteki nem kaybı yorgun görünüme neden olabileceği gibi yaşlanma belirtilerini de belirginleştirecektir. Cildin uzun süre nemsiz kalması çeşitli cilt problemlerine de neden olabilecektir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ve silisyum kaplı değerli mineraller içeren Sebi Ala cilt beyazlatıcı krem hem yaşlanma belirtileri ile mücadele ediyor hem de cildi beyazlatıyor! Cildi yormadan, yıpratmadan ve gözenekleri tıkamadan cildi beyazlatan Sebi Ala Anti Aging Krem göz çevresi, yüz, boyun dahil tüm cilde uygulanabilmektedir. Sebi Ala Anti Aging Krem cildi toparlamaya ve genç bir görünüm oluşturmaya yardımcıdır.

Yorgun Görünümü Gideren Sebi Ala formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

16.09.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.