Cilt temizliği neden önemli?

Sağlıklı ve bakımlı bir cilt için cilt temizliği olmazsa olmazdır. Deri gün boyunca  birçok çevresel faktöre maruz kalmaktadır. Bunun sonucunda cildi arındırmak gereklidir. Cilt temizliği aksatılırsa çeşitli problemler için zemin hazırlanacaktır.

Kaliteli bir cilt bakım ürünü ile gerçekleştirilen cilt temizliği cildi kirden, yağdan, bakteriden, virüslerden ve ölü cilt hücrelerinden arındıracaktır. Temiz cilt daha bakımlı ve taze görünecektir. Cilt hijyeni sağlanmadığı durumda derinin üzerinde bir katman oluşacaktır. Bunun sonucunda cilde hangi ürün uygulanırsa uygulansın tam anlamıyla verim alınamayacaktır. Örneğin ciltteki lekeler giderilmek istenebilir veya sivilcelerden kurtulmak hedeflenebilir. Hangi cilt bakım ürünü tercih edilirse edilsin ürünler etkili şekilde çalışmak için temiz bir cilde ihtiyaç duyar. Cilt hijyeni sağlamadan cilt bakımı alanında herhangi bir hedef belirlemek gerçekçi olmayacaktır.

Düzenli cilt temizliği ve nemlendirici kullanımı cildin hidrasyonunun sağlanması açısından önemlidir. Dehidrasyona uğramış cilt yumuşaklığını yitirecek, kırışık ve yaşlı bir görünüme sahip olacaktır. Cilt temizliği derinin pH düzeyinin düzenlenmesine yardım edecektir.

Cilt çevresel faktörlere karşı kendini korumak için sebum ismi verilen bir yağ salgılar. Sebum deriyi tüm dış etkilere karşı korumakla yükümlüdür. Yüzeydeki aşırı kir birikimi enflamasyona akneye sebebiyet verebilecektir. Cilt temizliği ve gözeneklerin arındırılması çeşitli cilt sorunlarının yaşanma olasılığını arttıracaktır.

Cilt temizliğine hiç dikkat edilmezse gözenekler tıkanabilecek ve akne sorunu meydana gelebilecektir. Bunun yanı sıra cilt kirli bir görünüme sahip olacak ve yaşlı gözükecektir. Yaşlanma belirtileri de belirginleşecektir. Deride kaşıntı meydana gelmesi de oldukça muhtemeldir. Cildi kaşımak birçok cilt sorununa zemin hazırlayacaktır. Cilt yıpranacak, çevresel faktörlere karşı savunmasız kalacaktır.

Parlak ve sağlıklı bir görünüm için düzenli cilt temizliği olmazsa olmazdır. Cilt temizliği özellikle anti aging ürünlerin sağlıklı şekilde çalışabilmesi açısından önemlidir. Gözenek boyutlarının olağan şekilde kalması için de cilt hijyenine dikkat edilmelidir. Derinin temizlenmesine dikkat edilmesi aşırı yağ üretimini de önleyecektir.

Cilt tipine uygun kaliteli bir cilt temizleyici seçmek ve bu ürünü aksatmadan kullanmak önem taşımaktadır.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi Pharma’nın ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren temizleme ürünü Sebi Su cildi tüm kir, yağ, ter ve makyajdan arındırmaktadır. Sebi Su tüm Sebi Pharma ürünlerinden alınan faydayı da en üst düzeye çıkarmaktadır. Herhangi Sebi Pharma ürünü kullanmadan önce cildi Sebi Su ile temizlemek üründen daha iyi bakım yapmasını sağlayacaktır.

Cilt temizliği için doğal formül Sebi Su'ya ulaşmak için tıklayınız!

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

06.08.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.