Cilt temizliğinde sıkça yapılan hatalar

Cilt temizliği oldukça kolay gözükmektedir. Birçok insan cilt hijyenini sağlama işlemini çok basit görerek aksatabilmektedir. Cilt temizliğine dikkat etmemek kuruluk, aşırı yağ şikayetine sebep olabilmektedir. İstenilen cilde kavuşmak için cilt bakımının temeli olan cilt temizliğine özen göstermek gereklidir.

Cilt temizlemede en sık yapılan hatalardan biri de öncelikle elleri yıkamamaktadır. Eller gün boyunca kire ve yağa maruz kalmaktadır. Yüz yıkanmadan önce mutlaka eller yıkanmalıdır. Aksi takdirde ellerdeki tüm kir yüze geçecektir.

Özellikle sabahları yüzü sıcak su ile yıkamak çekici gelebilmektedir fakat bundan kaçınmak gereklidir. Çok sıcak su cilde zarar verebilir. Burun ve yanak çevresinde izler oluşabilir, cilt irite olabilir. Sıcak su cildin doğal yağ dengesini bozarak kuruluğa veya aşırı sebum üretimine kaynaklık edebilecektir.
 

Cilt kurulama aşamasında da yanlışlıklar yapılabilmektedir. Cildi havluyla kurutmaya çalışmak iritasyona, kızarıklığa ve kırışıklıklara sebebiyet verebilecektir. Bunun yerine havluyu yüze hafifçe vurarak kurulama tercih edilmelidir. Havluların temizliğini de düzenli olarak sağlamak gereklidir.

Yüzü soyarak temizleyen cildin üst tabakasını zedeleyen ürünler de olumsuz sonuçlar oluşturabilmektedir. Cildin kendini çevresel faktörlere (sıcak-soğuk, bakteri, güneşin zararlı ışınları) karşı koruyan bariyer tabakası bulunmaktadır. Cilt temizlenirken bu tabakaya hasar verilirse cilt savunmasız kalacaktır. En ufak bir etkide cilt fazla şekilde reaksiyon verecektir.

Sıkça yapılan başka bir hata da yüzü sabunla temizlemektir. Sabunlar eldeki iyi veya kötü her şeyi temizlemek için tasarlanmıştır. Böyle bir ürünü yüze uygulamak yüzü oldukça yıpratacaktır. Kısa süre içinde yüzde kuruluk ve kaşıntı şikâyeti başlaması oldukça muhtemeldir. Yüzü aşırı temizlemek de cildi yoracaktır. Sık sık yapılan temizleme işlemleri cildin savunmasız kalmasına neden olabilmektedir.

Cildin nemlendirilmesi ihmal edilmemelidir. Çoğunlukla cilt kuruduğunda nemlendirici araştırılmaya başlanır. Oysa cildin nemlendirilmesi tüm ciltler için dört mevsim gereklidir. Kullanılan cilt bakım ürünlerinden verim alabilmek için de cildin yeterli neme sahip olması gereklidir. Cilt kuruluğu yaşlanma belirtilerinin de öncelikli nedenleri arasında yer almaktadır.
 

EKSİKSİZ CİLT TEMİZLİĞİ İÇİN SEBİ SU

Ödüllü dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen”i sıvı formda içeren Sebi Su tonik işlevine sahiptir ve cildi başarılı şekilde temizlemektedir.  Cildi tüm kir ve makyajdan arındıran Sebi Su tüm Sebi Pharma ürünlerinin etkisini de en üst düzeye çıkarmaktadır. Sebi Su bütün cilt tipleri için uygundur.

Cilt Temizliği için Patentli Formül!

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

04.04.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.