Cilt tonu eşitsizliği nedir?

En sık şikâyet edilen cilt problemleri arasında cilt lekeleri vardır. Sıkça karşılaşın bir diğer problem de cilt tonu eşitsizliğidir. Beslenme alışkanlıkları, hormonal değişimler cilt tonu eşitsizliklerine sebebiyet verebilmektedir.

NASIL ÖNLEM ALINABİLİR?

Her alanda olduğu gibi cilt bakımında da sorun oluşmadan önce tedbir almak fayda getirecektir. Lekelerin ve cilt tonu eşitsizliklerinin oluşmaması için gerekli önlemler alınmalıdır. Elbette bu lekeler oluştuktan sonra da hiçbir şey için geç değildir. Dermokozmetik leke kremi kullanarak hem cildinizdeki lekelerden kurtulabilir hem de bakım yapabilirsiniz.

Yeterli miktarda su tüketilmeli

Hem sağlık hem de cilt bakımı açısından yeterli su tüketimi önem taşımaktadır. Vücudun susuz kalması birçok problemin oluşumuna davetiye çıkaracaktır. Yeterli su tüketmek cildin görünümüne de katkıda bulunacaktır.

Güneş koruyucu kullanılmalı

Dışarı güneş koruyucu kullanmadan çıkılması cildin yıpranmasına sebebiyet verebilecektir. Güneşin zararlı ışınları cilt tonu eşitsizliklerinin en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Güneş koruyucu kullanımına dört mevsim dikkat edilmelidir.

Beslenmeye dikkat edilmeli


Sağlığa zararlı besinler cildin görünümüne de olumsuz etkide bulunuyor. Akne, sivilce gibi problemlerin oluşumunda da sağlıksız beslenme alışkanlıklarından şüphe ediliyor. Doğal ve dengeli beslenme kilo kontrolüne yardım edeceği gibi cildin görünümüne de yarar sağlayacaktır.

Nemlendirici bakım aksatılmamalı

Bakımlı ve güzel görünüme sahip bir cilt için nemlendirici bakım olmazsa olmazdır. Özellikle soğuk ve kuru hava cildin ciddi anlamda nem kaybetmesine sebebiyet verecektir. Cildin kuruması kişinin kendini rahatsız hissetmesinin yanı sıra yaşlanma belirtilerinin belirginleşmesine de neden olabilmektedir. Cildin kuruması ve kuruyan derinin kaşınması birçok soruna yol açabilmektedir. Nemlendirici bakım; leke, cilt tonu eşitsizliği gibi birçok sorunun oluşmasını önlemeye de katkıda bulunacaktır.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Klasik Leke Kremi yoğun nem sağlamanın ve bakım yapmanın yanı sıra lekeleri, cilt tonu eşitsizliklerini de gideriyor. Zengin içeriğe sahip Sebi İxir Klasik Leke Kremi cildi besleyerek mevsimsel faktörlere karşı da koruyor. Havaların soğuması ve kuruması, ısıtıcılar gibi birçok faktör cilde zarar verebilmektedir. Sebi İxir Klasik Leke Kremi tüm bunlarla mücadele eder ve lekeleri giderir.

Ödüllü, dünya patentli formüle sahip Sebi İxir Klasik Leke formülünü incelemek ve sipariş vermek için tıklayın.


Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!
 

13.07.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.