Cilt tonu eşitsizlikleri neden kaynaklanıyor?

Ciltte istenmeyen unsurlar arasında cilt tonu eşitsizliği de yer almaktadır. Yaşlanma, hormonal değişimler cilt tonu eşitsizliklerine sebebiyet verebilmektedir. Bu şikâyete ek olarak; siyah noktalar, güneş lekeleri de meydana gelebilmektedir. Yaşın ilerlemesi cilt tonu eşitsizliğini tetikleyen önemli faktörler arasında yer alıyor.

Cilt tonu eşitsizliklerini gidermek için öncelikle sorunun kaynağı hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. Bu sayede sorun oluşmadan veya ilerlemeden önlem alabilmek mümkün olur. Cildin güneşten korunması; erken yaşlanma belirtilerini engellemek, güneş lekelerini ve cilt tonu eşitsizliğini önlemek açısından büyük önem taşımaktadır. Cildi UVA, UVB ışınlarından dört mevsim korumak fayda sağlayacaktır. Hormonal değişimler de cilt tonu eşitsizliklerine sebebiyet verebilmektedir. Yağlı ciltlerde de cilt tonu eşitsizlikleri gözlemlenebilmektedir. Sürekli tekrar eden aktiviteler de bu şikayete sebebiyet verebilmektedir. Yoğun şekilde bilgisayar kullanan bireylerin dirseklerinde kararmalar gözlemlenebilmektedir. Çeşitli sporlarla ilgilenen bireylerde de bu durum yaşanabilmektedir. Ciltte oluşan bir sivilce veya başka bir sorun giderildikten sonra leke ve ton farkı da kalabilmektedir.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte çeşitli problemler oluşabilmektedir. Kırışıklıklar, sarkmalar meydana gelir. Bunun yanı sıra yaşlanma lekeleri, siyah noktalar meydana gelebilmektedir. Cilt tonu eşitsizliği de yaşlanmanın başka bir belirtisidir. Zaman zaman sağlık sorunları da cilt tonu problemlerine neden olabilmektedir.

Çoğunlukla cilt tonu eşitsizlikleri zararsızdır. Cilt tonu eşitsizliği kısa bir anlatımla; cilt dokularındaki melanin ve sebum dengesizliğinden kaynaklanmaktadır. Cilt tonu eşitsizliği bir sağlık probleminin habercisi değilse oluşan bu görüntüyü gidermek için çeşitli yöntemlere başvurulabilir. Cildi yıpratmayan yöntemler tercih etmek önem taşımaktadır. Aksi takdirde sorun giderilmeyebilir veya başka problemler ortaya çıkabilir.
Tercih edilen leke giderici yöntemin yanı sıra bol su tüketmek, cildin susuz kalmasını önlemek yarar getirecektir. Bol bol meyve ve sebze tüketimi de toksinlerin atılmasını sağlayarak cildin görünümüne katkıda bulunacaktır. Kullanılan ilaçlar, gebelik de cilt tonu eşitsizliği oluşturabilmektedir. Bu unsurlar hormonal değişimlere sebebiyet verdiği için cilt rengi üzerinde değişiklikler oluşturmaktadır. Sigara sağlığa zararlarının yanı sıra cilt rengi üzerinde de değişikliklere neden olmaktadır.

Sebi Ala cilt tonu eşitsizliğini dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile gidermeye yardımcıdır. Göz kapağı, boyun, yüz dahil olmak üzere tüm cilde uygulanabilen krem cilde bakım yapmakta genç ve aydınlık bir görünüm sağlamaktadır. Sebi Ala; boyar madde, paraben, alkol içermemekte içerdiği ödüllü, dünya patentli buluş ile cilde bakım yaparak istenilen cilt beyazlatma sonucunun alınmasına katkıda bulunmaktadır. Sebi Ala; sarkma, kırışıklık, yaşlanma belirtileri gibi problemleri gidermeye de yardımcıdır.

Cilt tonu eşitsizliği gideren krem için tıklayın.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

28.03.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.