Ciltteki kararmalar neden oluşur?

Ağda, epilasyon sonrası koltuk altı ve genital bölgede kararma meydana gelebilmektedir. Yaş ve cinsiyet ayırt etmeksizin herkes bu sorunu yaşayabilmektedir. Kullanılan deodorantlar da renk tonu farklılıklarına yol açabilmektedir.

Koltuk altındaki tüyleri gidermek için tıraş etme yöntemi tercih ediliyorsa ağda da denenebilir. Koltuk altı kararmasının bir nedeni de ölü cilt hücrelerinin toplanmasıdır. Bunun sonucunda kararma meydana gelebilmektedir.

Bazı bireyler kullandıkları doeodorantların kararmaya yol açtığını belirtmiştir. Hatta bu ürünlerin kullanımı bırakıldıktan sonra olumlu yönde değişim gerçekleşmiş. Oldukça nadir olsa da deodorantın içinde yer alan bir içerik de bu durumu oluşturabilmektedir.

Hiperpigmentasyon da koltuk altı kararmasının sebepleri arasında yer alabilmektedir. Hiperpigmentasyon sonucunda bacakların iç kısımlarında, boyunda kararma oluşabilmektedir. Bu durum cildin çok fazla melanin salgılamasından kaynaklanmaktadır.

Koyu renkteki koltuk altlarının bir nedeni de bakteriyel enfeksiyondur. Bunun sonucunda koltuk altında kırmızı kahverengi tonlarında kepeğe benzer bir deri oluşur. Kaşıntı sorunu yaşanabilir. Bu problem çoğunlukla nemli iklimlerde oluşur. Aşırı kilo sorunu olan veya diyabete sahip bireyler daha büyük risk grubunda yer almaktadır.

Bazı kadınlar gebelik döneminde koltuk altı kararması şikayeti yaşayabilmektedir. Hormonal değişimler melanin üretimini arttırabilmektedir. Bu soruna cilt tonu eşitsizliği, burun ve bıyık bölgesindeki lekeler de eşlik edebilmektedir. Bazı bireylerde bu sorun gebelik döneminden sonra da devam etmektedir.

Sürtünme de lekeye yol açabilmekte ve cildi yorabilmektedir. Bol kıyafetler tercih etmek faydalı olabilmektedir. Sentetik kumaşlara sahip elbiselerden kaçınmak da önerilmektedir.

Tüyleri gidermek için kullanılan yöntemin kararmanın nedeni olma ihtimali çok yüksektir. Tercih edilen yöntem mutlaka bir kez daha düşünülmeli gerekirse iyi bir alternatif ile değiştirilmelidir. Seçilen yöntem cildin kaşınmasına yol açıyorsa ve deri kaşınıyorsa bu da cildi yorabilmektedir. Kilo sorunu yaşanıyorsa kararma olasılığı da artmaktadır. Kullanılan bazı ilaçlar ciltte lekelere yol açabilmektedir.

Koltuk altı ve genital bölge kararmaları birçok faktöre bağlı olarak oluşabilmektedir. Bu nedenle sorunun cevabını tek bir unsura bağlayabilmek mümkün değildir. Genetik faktörler, UVA, UVB ışınları da kararmaya yol açabilmektedir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Leke Kremi ciltteki lekeleri deriyi soymadan ve yıpratmadan gidermeye yardımcıdır. Sebi İxir Leke Kremi içerdiği buluş ile cilde bakım yapmaktadır. Leke kremi kararmaların yanı sıra güneş, doğum, yaşlılık lekelerine ve çillere karşı bakım yapmak için de kullanılmaktadır.

Leke Kremi formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

06.07.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.