Çok mu hızlı yaşlanıyorsunuz?

İnsan vücudunun en önemli avantajlarından biri de mevcut sağlık problemleri hakkında ipuçları verebilmesidir. Bu işaretler doğru değerlendirildiğinde geç kalmadan önlem almak için fırsat oluşur. Erken yaşta oluşan kırışıklıklar, cilt tonu farklılıkları dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır.
 

Gözlerdeki kırmızılık mevsim alerjiden, uzun süre bilgisayar ekranına bakmaktan kaynaklanabileceği gibi kronik inflamasyonun da işareti olabilir. Bu da yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan osteoartritin belirtisi olabilir. Meyve, sebze, yeşil bitkiler ağırlıklı bir beslenme planı seçmek yararlı olacaktır. Tatlı patates, salatalık, badem, sarımsak gibi besinler inflamasyonla savaşacaktır.

Gözler sadece dünyaya açılan pencere olmamakla kalmamakta bireyin sağlığı hakkında da önemli bilgiler vermektedir. Sarkık göz kapakları; yorgunluğun, alerjinin, tiroit bozukluklarının, sıvı retansiyonunun işareti olabilmektedir. Göz kapağı düşüklüğü çoğu zaman oksidatif stres ile ilintilidir. Bu da serbest radikallerin vücutta birikmesi ve hücrelere zarar vermesi anlamına gelmektedir. İyi haber ise oksidatif stresin yüksek oranda kötü beslenmeye bağlı olmasıdır. Bu da beslenme alışkanlıklarında değişiklikler yaparak sağlığa katkıda bulunulabileceği anlamına gelmektedir. İşlenmiş gıdalar yerine doğal yiyecekleri tercih etmek yararlı olacaktır. Serbest radikaller; hava, su gibi çevresel faktörlerden de kaynaklanabilmektedir. Sağlıklı beslenmek bunlara karşı da koruyucu olacaktır. Göz çevresindeki yaşlanma belirtileri önemli sağlık sorunlarının da habercisi olabilmektedir. Göz çevresindeki sorunlar kalp problemleriyle ilişkilendirilebilmektedir. Bununla birlikte bilim insanları bu iki unsur arasında doğrudan bağ kurulamayacağını belirtmektedir. Erken yaşlanma belirtileri bir işaret olarak algılanıp beslenme, uyku, alışkanlık gibi faktörlerde değişiklikler yapılabilir. Kırışıklıklar ve sarkmalar yaşlanmanın kaçınılmaz sonu olarak görülse de bazı bireyler 20’li yaşlarda kırışıklık, mimik çizgileri sorunu yaşayabilmektedir. Birey sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip değilse bu belirtilerin erken yaşta oluşması büyük bir sürpriz olmayacaktır. Vitamin ve besin değeri yüksek meyve ve sebze tüketmek, vücudu susuz bırakmamak önemlidir. Yaş ilerledikçe cilt tonunda ve yüzeyinde değişiklikler meydana gelmektedir. Bu durum sağlıktaki sorunların da işaretçisi olabilmektedir. Cilt eğer çok kuruysa, pul pul dökülmeler yaşanıyorsa tiroitle ilgili bir problem olup olmadığını kontrol ettirmek faydalıdır.
Bireyler kendilerini daha enerjik hissedebilmek için bol miktarda kahve ve şeker tüketebilmektedir. Bu geçici bir fayda sağlasa da zaman içinde vücudu yormaktadır. Bunun yerine sağlıklı ve doğal beslenerek enerji düzeyini arttırmak istemek yararlı olacaktır.

Sebi Simyacı Anti Aging Krem yaşlanma belirtilerini gidermeye yardım etmekte tek üründe tüm bakım yapmaktadır. Yüksek miktarda dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren krem kırışıklık, sarkma, leke gibi birçok şikayeti gidermeye katkıda bulunmakta istenilen genç ve bakımlı görünümü sağlamaktadır.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

23.03.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.