Daha bakımlı kaşlar için neler yapılabilir?

Cilde ve saçlara özen gösterilirken kaşlar da unutulmamalıdır. Kaşlar; yüzün görünümünü, genel algıyı da doğrudan etkileme potansiyeline sahiptir. Kaş bakımına dikkat edilerek istenilen görünüm yakalanabilir.

Kaş şekillendirilirken daima yüzün şekli göz önünde bulundurulmalıdır. Kaşların çok kalın veya çok ince şekillendirilmesi yüzün çok büyük veya çok küçük görünmesine neden olabilmektedir. Kaşların şekline göre yüzün görünüm şekillenecektir. En sık yapılan hata hoşa giden bir kaş şeklinde ısrarcı olunmasıdır. Beğenilen kaş biçimi gerçekten güzel olabilir fakat yüze uyumlu değilse tercih edilmemelidir.

Sir ağda ile kaş alırken oldukça dikkatli olunmalıdır. Göz ve çevresi oldukça narindir. Sir ağda bu bölgeye zarar verebilir ve çeşitli sorunlar meydana gelebilir.

Kaşları şekillendirme işlemini kişi kendi başına yapamıyorsa bir uzmandan yardım alabilir. Bu şekilde hem daha az acı çekilecek hem de istenilen şekle kavuşulacaktır. Bu konudaki uzmanlar yüz şekline uygunluk konusuna da dikkat edeceklerdir.

Evde kaliteli cımbızlar bulundurmak her zaman avantaj sağlayacaktır. Güzellik salonuna gitmek için yeterli zaman bulunamadığında cımbızlarla kaşlar alınabilmektedir. Bu aşamada göze dikkat etmeye son derece önem verilmelidir.

Sabah uyanıldığında çok ince ve hassas bir tarak ile kaşlar taranbilmelidir. Bu işlem iş için evden çıkmadan da gerçekleştirilmelidir. Kaşlar için bakım ürünleri kullanarak da istenilen görünüme kavuşulabilmektedir.

Kaşlar ifadeleri oluşturmada da son derece önemlidir. Mimikler kişinin anlatımını güçlendirmektedir. Kaşların gerçek işlevi ise gözleri nemlerden korumaktadır. Terlendiğinde veya yağmur yağdığında gözler kaşlar tarafından korunmaktadır.

Günümüzde birçok kaş bakım ürünü ve kaşların şekillerini düzenleme yardımcı araçlar bulunmaktadır. Seyrek kaşlar sıklıkla çeşitli hilelerle gizlenebilmektedir. Bu geçici olarak çözüm olsa da kaşlarda herhangi değişikliğe yol açmamaktadır. Uygun dermokozmetik ürünler seçilerek bakım yapılabilmektedir.

Kaşlara verilen önem geçmişte de çok farklı değildi. Hemen her kültürün kendine özgü “kaşlarını tarama biçimi” bulunmaktadır.

29.11.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.