Daha parlak ve aydınlık bir cilt için ne yapılabilir?

Hemen herkes parlak ve aydınlık bir yüze sahip olmak ister. Bu görünüm cildin sağlıklı ve bakımlı olduğu izlenimini verir. Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken birçok unsur var; güneş korumasına dikkat etmek, cildi nemlendirmek bunlardan bazıları.

Güneşten korunulmalı: Cilt bakımında da şu kural geçerlidir; bir probleme yol açmadan önlem olmak sorun ortaya çıktıktan sonra düzeltmekten çok daha kolaydır. Güneş yanıkları ve güneş lekeleri problemi ile uğraşmaktansa güneş koruyucu sürmek ve güneşin ciltte oluşturabileceği sorunlara önlem almak faydalıdır. Güneşin zararlı etkileri sadece lekelere neden olmamakta, cildin erken yaşlanmasına, cilt kanserine de sebebiyet verebilmektedir.

Makyaj ürünleri temizlenmeli: Makyaj malzemeleri uzun süre yıkanmadığı takdirde bakteri yuvasına dönüşebilmektedir. Düzenli olarak makyaj araç-gereçleri yıkanmalı ve temizlenmelidir.

Telefonlara dikkat edilmeli: Sürekli kullanılan telefonlar temizlenmediğinde birçok mikrobu ve kiri barındırabilmektedir. Özellikle dokunmatik telefonlarda bu durum daha da fazladır. Telefonla konuşma esnasında cihazı yüze değdirmek yüzün kirlenmesine sebebiyet verebilecektir. Düzenli olarak telefonlar temizlenmelidir.

Sıralar karıştırılmamalı: Cilt bakımında, ürün seçimi kadar ürünlerin doğru kullanımı da önemlidir. Yine ürünlerin kullanım sırası da dikkat edilmesi gereken bir unsurdur.

Süt ürünlerine dikkat: Süt ürünleri organik olsalar dahi yağ salgılanmasına dolaylı olarak akneye neden olmaktadır. Süt ürünlerinden kaçınmak için sadece süt tüketimine dikkat etmemek yeterli değildir. Salatalarda kullanılan soslar, kremalar, protein barlarından da kaçınılmalıdır.

Uyku düzeni önemli: Cildin güzel görünümü için sağlıklı bir uyku düzenine sahip olmak gereklidir. Uykusuz kalmak ciltte yorgun bir görünüme neden olacaktır. Özellikle göz altı torbaları şikayetçi olan bireylerin uyku düzenine daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Uykusuzluk sadece cilde değil genel sağlığa da olumsuz etkide bulunur; konsantrasyon güçlüğüne ve düşük enerjiye sebebiyet verebilir.

Cildin belirli bölümleri aksatılmamalı: Cilt bakım ürünleri kullanırken boyna önem vermemek de olumsuz sonuçlara neden olur. Yüz ne kadar bakımlı görünürse görünsün boyundaki yaşlanma belirtilerini tezat bir durum oluşturacaktır. Kullanılan cilt bakım ürünlerini boyna uygulamadan önce boyun bölgesine uygulanıp uygulanmadığı bilgisine sahip olunmalıdır.

Makyajla uyunmamalı: Makyajla uyumak cilt için son derece zararlıdır. Gözenekler tıkanacak ve cilt kuruyacaktır, göz makyajını temizlemek de gereklidir. Cildi nemlendirmek de 4 mevsim ihmal edilmemesi gereken bir alışkanlıktır. Yağlı ciltlere sahip bireylerin dahi ciltlerini nemlendirmeye ihtiyaçları vardır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Sebi Pharma’nın anti aging ürün grubunda yer alan Sebi Ala anti aging krem yüz, göz ve boyun bölgesinde güvenle kullanılabilmektedir. Sebi Ala içerdiği dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile cildi yenilemekte, yaşlanma belirtilerini, lekelerini gidermektedir. Sebi Ala cildi beyazlatmakta, aydınlık bir görünüm sağlamaktadır.

Sebi Ala Cilt Beyazlatıcı Krem hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

04.05.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.