Dermokozmetik: sağlık & güzelliğin buluşması

Dermokozmetik; kozmetik ve dermatolojinin yani sağlık ve güzelliğin buluşmasıdır. Cilt bakımında gelinen noktada; cildin maruz kaldığı çevresel faktörlere karşı nasıl tepki verdiği net olarak bilinmektedir. Kırışıklıkların, sarkmaların nedenleri hakkında da bilinçlenme de oldukça artmıştır. Tüm bu bilgilenme süreci bireylerin daha da etkili bakım ürünleri talep etmesi ile sonuçlanmıştır. Dermokozmetik ürünleri doğrudan güzellik ürünleri değildir fakat gerçekleştirdikleri bakım ve cilde sağladıkları katkı ile güzelliğin temelini oluştururlar.

Bir ürünün dermokozmetik olarak nitelendirilebilmesi için belirli problemi çözmeye yönelik aktif maddeler içermesi gerekmektedir. Dermokozmetikler cilt bakımını gerçekleştirmek üzere formüle edilmişlerdir. Cildin doğal bir yaşlanma süreci vardır. Bu süreçte ciltteki değişimler öngörülebilmektedir. Anti aging dermokozmetikler cildin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayarak yaşlanma belirtileri ile mücadele etmektedir.

Dermokozmetik ürünlerinin kalitesini içeriğindeki etken maddeler belirlemektedir. Maalesef fiyat bu konuda yanıltıcı olabilmektedir. Fiyatı yüksek ürünlerin tamamında oldukça değerli içerikler vardır demek maalesef mümkün değildir. İçeriği kaliteli bir dermokozmetik seçilmezse istenilen sonucu almak güçleşecektir.
 

Dermokozmetikler cilt bakımına odaklanmıştır. Dermokozmetik ürünler; akne, kırışıklık şikâyetlerini gidermeye yardımcıdır. Bunun yanı sıra bakım da gerçekleştirilmektedir.

Dermokozmetik cilt bakım ürünleri yoğun ar-ge çalışmaları ve araştırmaların ürünüdür. Çoğunlukla eczanelerde yer alan bu ürünler yüksek kullanıcı memnuniyeti sağlamayı hedeflemektedir.

Lokal kullanım için tasarlanmış dermokozmetikler cilde, saçlara ve saç derisine uygulanabilmektedir.

Dermokozmetikler sıradan cilt bakım ürünlerinden farklı olarak cildin ikinci tabakası olan epidermise kadar nüfuz edebilmektedir. Yapılan yoğun bilimsel çalışmalarla ürünlerin cilde nüfuz derecesi arttırılmaktadır.

Bu ürünlerden maksimum faydayı elde edebilmek için birey cilt tipi ve şikayeti hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Dermokozmetikler sadece şikayetleri gidermek için değil önlem almak için de kullanılmaktadır. Bu ürünler hakkında bilgi sahibi olmak ve araştırma yapmak için sorunun ortaya çıkması beklenmemelidir.

Cildi öncelikle çevresel faktörlere karşı korumak gereklidir. Cilt gün boyunca UV ışınlarına, kirliliğe maruz kalmaktadır. Bunun  yanı sıra aşırı sıcak ve soğuk hava da cildi olumsuz etkilemektedir. Dermokozmetik ürünler cildi tüm bu etkilere karşı koruyacaktır. Erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasındaki öncelikli nedenlerden biri de nem kaybıdır. Cildin su kaybetmesi önlenerek bu durum ile mücadele edilebilmektedir.

Dermokozmetik formüller için tıklayın!

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

05.04.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.