Diyet aceleye gelmez!

Hemen herkes fazla kilolarından kurtulmak istemektedir. Özellikle yaz mevsimi yaklaştıkça bu konu daha fazla gündeme gelir. Çabucak forma girmek için kısa sürede başarı hedefleyen yöntemler uygulamak sağlık açısından risk oluşturabilmektedir.

Vücudumuzun yağa ihtiyacı vardır. Sağlıklı yağlar yağ yakmaya da yardım etmektedir. Belirli besin gruplarını kesin şekilde keserek kalıcı başarıya sahip olunamamaktadır.

Kilo vermek için öğünleri atlamak sağlığa zararlı ve risklidir. Sürekli yemekler atlanırsa metabolizma yavaşlayacaktır. Bu da kilo almaya neden olacaktır. Aç kalmak, öğün atlamak kilo vermek için son derece etkisiz yöntemlerdir.

Kilo vermek için kusmak son derece tehlikelidir. Birçok psikolojik problemi beraberinde getirecektir. Oldukça sağlıksız ve tehlikeli bu yöntem kişinin beslenme düzenini, fiziksel ve ruhsal sağlığını bozacaktır.,

Açlığı bastırmak için en sık tercih edilen yöntemlerden biri de sigara içmektir. Son derece sağlıksız bu yöntem vücuda zarar verecek kansere ve diğer hastalıklara yakalanma olasılığını arttıracaktır.

Vücut hali hazırda açlık çekiyorsa yapılabilecek en kötü şeylerden biri de aşırı egzersizdir. Elbette düzenli sporun faydaları yadsınamaz fakat vücudu zorlayacak çalışmalardan kaçınılmalıdır. Düzenli, bilinçli egzersiz fayda getirecektir.

Şekerli, kremalı içeceklerden, meyve sularından alınan kaloriler kilo alımında son derece etkilidir. Bu içeceklerden kaçınmak kilo vermeye yardım edecektir. Amerika’da yapılan bir araştırma; bireylerin aldığı toplam kalorinin yüzde 21’ini içeceklerin oluşturduğunu ortaya çıkarmış. Yüksek kalorili içecekler yerine su, maden suyu, küçük porsiyonlar halinde doğal meyve suları tercih edilmelidir. İçecekler susama hissini gidermekte fakat açlık hissi üzerinde herhangi değişim oluşturmamaktadır.

Büyük porsiyonlar zamanla alışkanlık haline gelmekte ve doğal kabul edilmektedir. Bu da sağlıksız kilolara neden olmaktadır. Daha küçük tabaklar kullanmak psikolojik olarak da fayda sağlayacaktır. Televizyon karşısında veya bir işle uğraşırken yemek yemek de dezavantaj oluşturacaktır. Kişi ne kadar besin tükettiğini fark edemeyecektir. Bununla birlikte duygusal olarak da kendini yemek yemiş olarak kabul etmeyecektir

Beslenme alışkanlıklarında, yaşam tarzında değişiklikler yaparak bir uzman denetiminde sağlıklı biçimde kilo verebilmek mümkündür. Sağlığı tehlikeye atacak tüm yöntemlerden kaçınılmalıdır. Tartıda istenilen rakamı görmek kadar buna sağlıklı ve kalıcı biçimde ulaşmak da önemlidir.

24.11.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.