Goji Berryin sağlığa faydaları nelerdir?

Goji Berry ya da diğer bir deyişle kurt üzümü sağlığa katkılarıyla dikkat çekmektedir. Goji Berry kanseri, diyabeti önlemeye yardım etmekte, görme becerisine fayda sağlamaktadır. Bu yararlar sayesinde, Çin’de uzun süre tüketilen meyve kişinin kendisini daha iyi hissetmesine de katkı da bulunmakta, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Goji Berry doğrudan Çin ile anılsa da dünyanın sıcak iklimlerinde yetiştirilebilmektedir. Avustralya, Kuzey Amerika, Merkez Asya ve Güney Batı Asya’da bu bitki bulunabilmektedir. Çin kurt üzümü ihracatında lider konumundadır.

Goji ağacı üç metreye kadar büyüyebilmektedir, meyveleri ise 2 cm büyüklüğünde koyu kırmızı ve turuncu renktedir. Bu bitki Çin’in yanı sıra Kore, Japonya, Vietnam gibi Asya ülkelerinde de sıklıkla tüketilmektedir.

Diyabet en yaygın sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Diyabeti kontrol altına almak, önlemek sağlıklı yaşam için son derece önemlidir. Bu hastalık; obezite, kalp hastalıkları, kardiyovasküler problemlere de davetiye çıkarmaktadır.

Antioksidanlar; kimyasallarla etkileşerek serbest radikalleri nötralize etmektedir. Serbest radikaller dokulara zarar vermekte ve çeşitli hastalıkların oluşmasını sağlamaktadır. Goji serbest radikalleri nötrleştirmeye katkıda bulunmaktadır.

Karaciğer vücuttaki en esnek organlar arasında yer almaktadır. Bu organ; kendisini kimyasal, fiziksel zararlardan, serbest radikallerden korumaktadır. Bununla birlikte zararın sürekli sürmesi karaciğere zarar verecektir. Goji Berry karaciğeri korumaktadır.

Serbest radikaller diğer organlara saldırdığı gibi kalbe de saldırmaktadır. Kalp kasları saldırıya uğrayınca kalp zayıflayacaktır. Bu uzun zaman içinde gerçekleşse de önlem almak yarar getirecektir. Kurt üzümü içeriği anti oksidanlarla kalbi serbest radikallere karşı koruyacaktır. Yapılan çalışmalar Goji Berry ekstratının bu yönde başarılı olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Goji Berry bireyin kendini iyi hissetmesine de katkıda bulunmaktadır. Yapılan çalışmalar bu bitkinin tüketiminin mide fonksiyonlarında olumlu gelişmeler sağladığı, stres ve yorgunluğu azalttığını göstermektedir. Kurt üzümü, nörolojik ve psikolojik performansı da arttırmaktadır.

Meyve, Çin’de geleneksel olarak kanser önleyici oluşturmak kullanılmaktadır. Bilimsel araştırmalar kurt üzümünün kanser karşıtı olduğuna dair bulgulara da rastlamıştır.

Sebi Pharma Der Ki;

Serbest radikallerin hedef aldığı organlardan biri de beyindir. Serbest radikaller nöronlara ve beyin hücrelerine de saldırabilmektedir. Hasara uğramış beyin hücreleri nörodejeneratif sağlık problemleri oluşturabilmektedir. Goji Berry bu tür sorunları önlemeye de yardım etmektedir

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

04.08.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.