Göz kapağı düşüklüğü neden kaynaklanır?

Göz kapağı düşüklüğü; travma, yaş veya sağlık sorunlarına bağlı olarak gözlemlenebilmektedir. Bu problem doğuştan oluşabildiği gibi zamanla da ortaya çıkabilmektedir. Göz kapağı düşüklüğünün nedenine bağlı olarak görüş alanında ciddi azalmalar yaşanabilir.
 

Göz kapağındaki bu sorunun birçok kaynağı olabilmektedir. Göz kapağı düşüklüğü doğal nedenlerden veya sağlık problemlerinden kaynaklanabilmektedir.

Hemen herkes göz kapağı düşüklüğü sorunu yaşayabilmektedir fakat problem çoğunlukla yaşlı bireyler arasında yaygındır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte göz kaslarında sorunlar meydana gelebilmektedir. Bunun sonucunda göz kapağı düşüklüğü oluşacaktır. Hemen her yaşta göz problemleri meydana gelebilmektedir. Nadir de olsa bebeklerde de bu durum gözlemlenebilmektedir.

Zaman zaman göz kapağı düşüklüğünün nedeni tam olarak belirlenememektedir. Travmaya bağlı olarak da göz kapağında sorun oluşabilmektedir. Bu sorun çocuklarda göz tembelliğine neden olabilmektedir. Göz tembelliği görme becerisini olumsuz yönde etkileyecektir.

Göz kapağı düşüklüğü bir sağlık probleminin işareti olabilir. Özellikle sorun her iki gözdeyse bu olasılık daha fazladır. Eğer tek gözde varsa fiziksel bir hasardan kaynaklanma olasılığı bulunmaktadır.

Göz kapağı düşüklüğü zaman zaman çok ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilmektedir.  İnme, beyin tümörü, kanser, ve sinirlerdeki problemler de göz kapağını etkileyebilmektedir.

Göz kapağı düşüklüğü bir veya iki göz kapağının sarkması ile meydana gelebilmektedir. Bazı durumlarda kişinin görme kapasitesi de etkilenebilmektedir. Birçok insan bu sorunu yaşadığının doğrudan farkına varmaz. .Göz kapağı düşüklüğüne çok kuru ve sulu gözler de eşlik edebilmektedir. Görsel açıdan oluşan en büyük problem yorgun görünümdür. Bu sorun kişinin iletişimini de etkileyebilmektedir. Bireyler konuşma esnasında karşısındakini daha net görebilmek için başını yukarı kaldırabilmektedir.

Göz çevresindeki deri cildin diğer bölümlerine göre 10 kat daha incedir. Bu nedenle yaşlanma belirtileri öncelikle göz çevresinde gözlemlenebilmektedir. Bu nedenle göz çevresi bakımına mutlaka dikkat etmek gereklidir. Göz bakım kremleri ile göz çevresini nemlendirmek, oluşabilecek yaşlanma belirtilerini önlemek mümkün.

GÖZ ÇEVRESİ VE TÜM CİLDİNİZ İÇİN SEBİ SİMYACI ANTİ AGİNG KREM

Yüksek miktarda ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Simyacı Anti Aging Krem “Tek üründe tüm bakım” yapmaktadır. Göz çevresi, yüz, boyun dahil tüm cilde uygulanabilen ürün ilk kullanımdan itibaren yaşlanma karşıtı bakım gerçekleştirmektedir. Sebi Simyacı Anti Aging Krem içerdiği değerli silisyum kaplı minerallerle aydınlık bir görünüm oluşturmaktadır.

17.12.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.