Greyfurt unutulmamalı!

Sağlığa faydalı, besleyici meyvelerle ilgili sıklıkla bir şeyler görüyor ve okuyoruz. Bununla birlikte eskiden beri sıkça tüketilen meyvelerin faydaları da unutulmamalı. Lezzetli bu besin yüksek miktarda C vitamini ve lif içermektedir.

Greyfurt oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Orta boy kırmızı bir greyfurt portakala oranla yüzde 20 daha fazla C vitamini içermekte ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kalp sağlığına katkıda bulunan meyve serbest radikallerle de mücadele etmektedir.

Çözünür lif içeren greyfurt kötü kolesterolü düşürmeye yardım etmekte ve kandaki glikoz düzeyini kontrol etmeye katkıda bulundurmaktadır. Lifler sindirim sistemine yardım etmekte ve kabızlığı önlemektedir.

Sağlık dolu meyve potasyum da içermektedir. Kalp sağlığına oldukça faydalı potasyum, kasların kendini onarmasının yanı sıra, inme, böbrek taşı riskini azaltmaya da yardımcıdır.

Greyfurt kırmızı meyve ve sebzelerde bulunan lükopen maddesini içermektedir. Meyve anti-oksidan faydanın yanı sıra kanseri önlemeye de katkıda bulunmaktadır.

Bu besin yüksek miktarda su içermektedir. Su besleyici olarak değerlendirilemese de sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Greyfurtun yüzde 91’i sudan oluşturmaktadır. Bu besin su oranı açısından değerlendirildiğinde üst sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle özellikle spordan sonra tüketilebilecek besinler arasında yer almaktadır. Spor sırasında ciddi miktarda su kaybedilebilmektedir. Özellikle yaz döneminde bu daha da artmaktadır. Yeterli su tüketimi hem genel sağlık hem de cilt bakımı açısından büyük önem taşımaktadır. Susuz kalınması zihinsel fonksiyonları da olumsuz etkileme potansiyeline sahiptir.

Bunlara ek olarak greyfurt kilo kaybına da yardımcı olduğu düşünülmektedir. Bunu net olarak ifade edebilmek için daha fazla araştırmaya ve ispata ihtiyaç duyulmaktadır.

Greyfurtla çeşitli içecekler ve yiyecekler hazırlanabilmektedir. Bununla birlikte özellikle içecek hazırlanırken çok sayıda meyve kullanılabilmektedir. Bu da daha fazla kalori anlamına gelmektedir. Herhangi kilo sorunu ile karşılaşmamak için ürünlerin kalori değerleri düşünülmelidir.

Bu meyve uyku sorunu yaşayan kişiler için de önerilmektedir. Uyku kalitesini arttırmaya yardımcı bu besin uykusuzluğa yol açan unsurlarla da mücadele etmektedir.

15.11.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.