Güneş lekeleri nasıl geçer

Güneşlenmek birçok insan için keyifli bir hobidir. Güneş insan sağlığı için hem zararlı hem de faydalı olabilir. Birçok birey yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer diye araştırma yapmaktadır.  Bilinçli güneşlenerek sağlığımızı tehlikeye atmadan güneşin tadını çıkarabiliriz. Sağlıklı güneşlenmek için nelere dikkat edilmeli inceleyelim;
 

YÜZDEKİ GÜNEŞ LEKELERİ

Güneşin insan sağlığına birçok faydası var; güneş ışınları D vitamini sentezini sağlıyor, insan psikolojisine olumlu katkılarda bulunuyor

Güneşlenmeye yavaş yavaş başlanmalı. Tatile gidilen ilk gün uzun süre güneşin altında kalınmamalıdır. Güneşin altında kalınan süre her gün beş dakika uzatılmalıdır.

Günün en sıcak zaman dilimi olan saat 11 ve 15 arasında güneşlenmekten kaçınılmalıdır.  Aksi takdirde yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer diye sorulabilmektedir.

Mutlaka yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Uluslararası hücre yenileyici bileşenle üretilen Sebi İxir Leke Kremi güneşten 50 faktör koruma sağlamaktadır ve aynı zamanda lekeleri açma özelliği vardır. Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer sorusuna yanıt veren bir ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken bir unsur da ürünün doğal olmasıdır. Paraben, alkol, kimyasal bileşenler içermeyen güneş kremleri tercih edilmelidir.

Güneşlenirken bol sıvı tüketmek de oldukça faydalıdır. Denizden, havuzdan çıktıktan sonra havluyla çok sıkı şekilde kurulanmak güneş kreminin etkisini azaltabilir buna dikkat edilmeli, gerek duyulduğu takdirde krem tekrar sürülmelidir. Aşırı güneşe maruz kalmak cildin yaşlanmasına, kırışıklıkların ve lekelerin oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle güneş kremi kullanımı ihmal edilmemelidir. Leke kremi ürünleri de leke karşıtı bakım yapacaktır.

Güneş Lekesi Kremi için tıklayın.

Mümkünse güneş yanıklarını hiç yaşamamak yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer diye sormamıza neden olan güneş lekelerinden kaçınmak en sağlıklısıdır. Güneş yanıkları cildin ciddi anlamda hasar gördüğünün işaretidir. Özellikle gençlerde ve çocuklarda yaşanan güneş yanıkları cilt için daha olumsuzdur. Güneş yanığı yaşandıktan sonra yapılması gereken ilk şey eskisi kadar sık güneşe çıkmamak, serin ortamlarda bulunmaktadır.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

03.03.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.