Hyalüronik asitle yaşlanma belirtilerine elveda

Hyalüronik asit doğal olarak insan vücudunda bulunmaktadır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte cildin nemi belirgin olarak düşmektedir ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Hyalüronik asit cildin nemini tutmada kritik rol oynamaktadır. Hyalüronik asit ciltteki nemin emilimini ortamı nemine ve iklime göre ayarlamaktadır.

Araştırmalar Hyalüronik asidin(HA) cildin nemi ile doğrudan ilişkisi olduğunu ortaya çıkarmıştır. Mikroskobik cilt yüzeyi analizleri; HA’in cildin yumuşattığını ve kırışıklıkların azalttığını ortaya çıkarmıştır. Kollajenin aksine HA cildin üst katmanlarından cilde nüfuz edebilmektedir. HA cildin büyük bir parçasıdır, dokuları onarmakta ve iyileştirmektedir. HA içeren kremler, serumlar dermis tabakasından cilde ulaşmakta elastikiyeti ve nemi arttırmaktadır. Cildin koruyucu tabakası nemi hapsederek cilde genç bir görünüm vermektedir.

Hyalüronik asit genç yaşlarda meydana gelen kırışıklıkları ortadan kaldırmakta, cildin nemlenmesini, nemli kalmasını ve yumuşamasını sağlamakta ve derinin esnekliğini arttırmaktadır. Kollajen sentezini de arttıran HA cildin bakımını da yapmakta ve daha sağlıklı eklemlere katkıda bulunmaktadır. HA bunların yanı sıra iltihabı çizgileri ve kırışıklıkları gidererek yaşlanma belirtileri gözlemlenen ciltlerde oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkaracaktır. HA etkisi nedeniyle cilt bakım ürünlerinde, sağlık ve kozmetik alanında sıkça tercih edilmektedir.

HA’in insan vücudunda birçok kullanımı vardır ve insan bünyesinde doğal olarak bulunmaktadır. HA dudaklarda, gözlerde, eklemlerde, kemiklerde ve bağlarda bulunmakta bu bölgelerin ağrısız verimli ve etkili çalışmasını sağlamaktadır.

Hyalüronik asit kolayca suya bağlanmakta, hızlı bir şekilde doğal nemlendirici gibi çalışmaktadır. En kaliteli kişisel bakım ürünlerinde HA bulunmaktadır. Ürünün sağladığı nemlendirici etki kullanıcıların beğenisini toplamakta ve çevrelerine önermesini sağlamaktadır. Sıklıkla HA’in cildin yenilenmesini teşvik eden bir içerik olduğu belirtilmektedir. HA’den beklentiler oldukça yüksek olduğu için HA üzerinde birçok araştırma yapılmaktadır. HA çizgileri ve kırışıklıkları doğrudan cildin doğal nemini kazandırarak gidermekte birçok kişide oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Hyalüronik asidin kırışıklık giderici özelliğinin yanı sıra ciltteki yaralara bakım yapması birçok bireyin bu maddeyi gençlik iksiri olarak tanımlamasını sağlamıştır. HA içeren kremler kullanarak bu etken maddenin ciltteki yaşlanma belirtilerini gidermesi sağlanabilmektedir. Genç yaştaki bireylerin yaraları çabuk iyileşir, kırışıklık ve sarkma görülmesi oldukça nadirdir. Yaşlanmayla birlikte vücut kullanılan ve parçalanan HA’in yerine yenisi üretmekte başarısız olmaktadır. Birçok nemlendirici krem ve losyonlar cildin kurumasına sebebiyet vermektedir. Bu da cildin zarar görmesiyle sonuçlanmaktadır. HA içeren nemlendiriciler doğal şekilde cilde bakım yapar ve nemlendirir.

HA içeren kremler cilde direkt temas ettiklerinde saç foliküllerinin yer aldığı katmanlar da dahil olmak üzere cilt dokusunun tüm katmanlarından geçebilmektedir. Bu unsur; cildin, HA’in tüm katkılarından dahili olarak yararlanabildiği anlamına gelmektedir. HA; nemlendirici süreç boyunca, cildin genç ve sağlıklı görünmesi için gerekli olan elastin, kollajen üretimini teşvik etmektedir. HA yeni cilt hücrelerinin üretimini tetiklemektedir. HA ciltteki renk tonu eşitsizliklerini göz altlarındaki halkalanmaları da gidermektedir.

Sebi Simyacı Anti Aging Krem yüksek miktarda dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içermekte sarkma, kırışıklık, leke, çizgiler ve yaşlanma belirtileri gibi birçok şikayeti gidermeye yardımcıdır. Sebi Simyacı içerdiği Hyalüronik Asitle cildi doğal şekilde nemlendirmekte bu sayede yaşlanma belirtilerini gidermeye katkıda bulunmaktadır. Paraben, alkol, silikon vazelin içermeyen Sebi Simyacı “Tek üründe tüm bakım” yapmakta yüz, göz ve boyun dahil olmak üzere tüm ciltte kullanılmaktadır.

22.01.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.