Kepekten kurtulmak için beslenme alışkanlıklarına dikkat

Beslenmenin; sağlık, cilt ve saç üzerinde oldukça büyük etkisi bulunmaktadır. Bu yönde sık sık araştırmalar da yapılıyor. Kepek şikâyeti yaşayan bireyler kullandıkları ürünlerle birlikte beslenmeye de dikkat ederek önemli avantajlar elde edilebilir.

Düzenli ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kepeğin yanı sıra genel sağlığa da katkıda bulunduğu için faydalı olabilmektedir. Buna ek olarak beslenme planında yapılacak değişimlerin bir diyetisyene danışılması gerekmektedir.

Birçok birey gereğinden fazla şeker tüketmektedir. Şekeri azaltmak kepeklerin de görünümünün azalmasına katkıda bulunabilmektedir. Şeker ve basit karbonhidratlar vücutta çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Az şeker içeren, antioksidan bakımından zengin bir diyet benimsemek faydalı olabilecektir. Yüksek şeker içeren işlenmiş gıdalar hormon düzeylerini etkileyebilmektedir. Çok yağlı, şekerli gıdalardan kaçınılması kepek oluşumunun azalmasına da katkıda bulunabilecektir. Kepek üzerinde herhangi bir ilerleme gözlemlenmese bile sağlıklı beslenme alışkanlıkları avantaj sağlayacaktır.

Beslenme planına meyve ve sebze eklenmesi de fayda da bulunacaktır. Besleyici değeri yüksek olan bu yiyecekler lif bakımından da zengindir. Birçok birey şeker, tuz ve yağ ağırlıklı beslenmektedir. Bu da birçok cilt problemine davetiye çıkarabilmektedir.

Sebzelerin pişirilmesi vücudun bu yiyeceklerden daha fazla verim alınmasına da yardımcıdır.

Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri bakımından zengin gıdalarla beslenmek sağlığa, cilde ve saçlara fayda da bulunabilmektedir. Bu şekilde beslenme alışkanlığı cildin daha güzel görünmesine de yardımcıdır. Somon, ton balığı, fıstık ezmesi, kanola yağı, avokado, ceviz gibi seçenekler bulunmaktadır.

B vitamini bakımından zengin besinler tüketmek kepeğin azalmasına yardımcıdır. Fasulye, et, tavuk, balık gibi gıdalar B vitamini bakımından zengindir. Buğday tohumu da yüksek oranda B6 vitamini içermektedir.

Sarımsak genel sağlığa katkıda bulunmanın yanı sıra kepeği azaltmaya yardım etmesi için de tüketilebilmektedir.

Çok küçük yaşlardan itibaren elma tüketiminin faydalarına değinilmektedir. Elmanın önemli bir avantajı da kolayca taşınabilmesi ve tüketilebilmesidir. Bu nedenle elma tüketimini alışkanlık haline getirmek faydada bulunabilmektedir. Tüm meyve ve sebzelerde olduğu gibi elma tüketiminde de zirai kalıntı bulundurmayan, doğal yetişmiş elma seçimine dikkat etmek avantaj sağlayabilecektir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Saç Serumu ile kepekten kurtulabilirsiniz.

Saç Bakım Serumumuza ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

10.10.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.