Kuru ciltlerdeki cilt problemleri

Cilt kuruluğu her yaşta rastlanılan oldukça yaygın bir cilt problemidir. Bu sorun çoğu zaman büyük öneme sahip değildir fakat giderilmesi zor olabilmektedir. Diyabet, hipotiroidizm ve yetersiz beslenme cildin kurumasına neden olabilmektedir. Cilt kuruluğu zaman zaman rahatsız edici olabilmektedir.

Kuru hava cilt kurumasının en yaygın sebebidir. Yetersiz su tüketimi de cildin kurumasına neden olabilmektedir. Çok sert sabunlar, klima kullanımı, ev temizliğinde kullanılan ürünler cilt kurumasına neden olan faktörlerdendir. Özellikle kış aylarında cilt kuruluğu şikâyeti daha yaygındır. Kullanılan ilaçlar, hormonal değişimler, yaşın ilerlemesi, sıvı tüketiminin azalması cildin kurumasına neden olmaktadır. Cildin nemlendirilmesi, deride su kaybının önlenmesi önem taşımaktadır. Alkol içermeyen nemlendiriciler tercih edilmelidir. Cildi kaşımak, deriye zarar vereceği için bundan da kaçınılmalıdır. Kuru ciltte çeşitli cilt problemlerinin oluşma ihtimali daha fazladır. Eğer cilt kuru ise ve yeterli bakım yapılmazsa yaşlanma belirtileri genç yaşlarda ortaya çıkabilmektedir. Kuru ciltler yağlı ciltlere oranla daha kolay kirlenebilmektedir. Bu nedenle düzenli temizliğe ihtiyaç vardır. Kuru ciltler çoğunlukla oldukça hassastır ve çevresel faktörlerden olumsuz etkilenebilmektedirler. Bu cilt tipindeki bireylerin güneş korumasına daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Kırk yaşın üstündeki bireyler, kuru, soğuk iklimlerde yaşayanlar daha büyük risk grubunda yer almaktadır. Stres; çeşitli sağlık problemlerine neden olabildiği gibi cilt problemlerine davetiye çıkarabilmektedir. Kilo kontrolü de cilt bakımı açısından önem taşımaktadır. Aşırı kilo sağlık açısından tehlike olduğu gibi cilt için de risklidir. Tüyleri gidermekte kullanılan yöntemler de cildin kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Tüy giderici işlemlerden sonra cilde bakım yapılmalıdır. Cildin kurumasına neden olan diğer bir faktör de çok sıcak su ile yıkanma alışkanlığıdır. El ve yüz temizliğinde de çok sıcak ve soğuk su kullanımından kaçınmak gereklidir. Ilık su tercih etmek fayda sağlayacaktır. Beslenme ve sıvı tüketim alışkanlıkları da cildi etkilemektedir. En sık yapılan hata su tüketimine dikkat etmemektir. Yetersiz su tüketimi sağlık ve cilt problemlerine sebebiyet vermektedir. Vücudun ihtiyacından az su tüketimi cildin kurumasına sebebiyet verecektir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi cildi nemlendirmekte ve bakım yapmaktadır. Ciltteki kuruluk şikayetini gidermeye yardımcı ürün yediden yetmişe tüm aile bireyleri tarafından kullanılabilmektedir. Cildin su kaybetmesini önlemeye yardımcı nemlendirici krem mevsimsel etkilere karşı cildi korumaktadır. Ürün ilk kullanıldığı andan itibaren cilde bakım yapmaktadır.

Kuru Ciltler İçin Krem formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

16.11.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.