Makyaja Doğal Alternatif: Mineral Makyaj

Günümüzde bireyler sağlıkları konusunda çok daha dikkatli. Mineral makyaj da bu nedenle gittikçe popülerleşmektedir. Mineral makyaj; olduğundan çok farklı gözükmek istemeyen fakat daha iyi bir cilde sahip olmak isteyen bireylere, doğal ve güzel görünüm isteyenlere olanak tanımaktadır.

GELENEKSEL MAKYAJ VE MİNERAL MAKYAJ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Birçok geleneksel makyaj ürünü koruyucular ve kimyasallar içermektedir. Bu da ciltte iritasyona sebebiyet verebilmektedir. Bazı makyaj ürünleri de gözenekleri tıkayarak çeşitli cilt problemlerine sebebiyet verebilmektedir. Özellikle hassas cilde sahip bireyler, alerjisi olanlar bu durumdan daha kötü etkilenebilmektedir. Mineral makyaj gözenekleri tıkamamakta, cildin nefes almasını engellememektedir.

Akneden ve siyah noktalardan veya cilt tiplerinin bu problemlere yatkın olmasından şikayetçi bireyler mineral makyajın ciltlerini daha iyi duruma getirdiğini belirtmektedir. Bu makyaj türünün gözenekleri tıkamaması özellikle akne şikayeti yaşayan bireyler için son derece önemli bir unsurdur. Mineral makyaj çizgilerin ve kırışıklıkların da görünümünü azaltmaktadır.

Elbette doğal olarak makyaj konusunda görünüm de en az cilt bakımı kadar dikkat edilen bir faktördür. Mineral makyajın en çok beğenilen yönü; sağladığı yapaylıktan uzak, doğal görünümdür. Yüze; güzel, ışıltılı, doğal ve sağlıklı bir izlenim vermektedir.  Mineral makyajın önemli bir artısı da esnekliğidir. Birçok ürünle birlikte kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra göz farı, göz kalemi, dudak parlatıcısı, renkli maskara, oje ve allık gibi birçok üründe kullanılabilmektedir. Birçok mineral makyaj ürünleri uzun raf ömrüne sahiptir. Hemen herkes makyaj ürünlerinin uzun ömürlü olmasını ister. Bu sayede ürünleri kullanamadan atma derdi de ortadan kalkmış olur. Mineral makyajlar uzun raf ömrünün yanı sıra ciltte de uzun süre kalmaktadır. Bu makyaj türünün bir diğer avantajı da kalitedir. Birçok mineral makyaj malzemesi oldukça az çeşitte fakat kaliteli içeriğe sahiptir. Bu makyaj türü geleneksel makyaj gibi ağır değildir, cilt nefes alır ve bu makyajı çıkarması da son derece kolaydır.

Mineral makyaj ürünleri çinko oksit, demir oksit, mika tozu, titanyum dioksit ve doğal yağlar içermektedir. Demir oksit mükemmel cilt rengi sağlamaktadır. Çinko oksit doğal güneş koruyucudur. Antioksidan ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Mika tozu parlaklık ve ışıltı sağlamaktadır. Mineral makyajın bir diğer artısı da çevre dostu olmasıdır. Bu ürünler tercih edilerek doğaya da katkıda bulunmaktadır.

Birçok kullanıcı doğal ürünler kullanabilmek için “mineral makyaj” ibaresi gördükleri ürünleri direkt satın alabilmektedir. Oysa tüm mineral makyaj ürünleri koruyucu, parfüm, kimyasal içermeyecek diye bir kural bulunmamaktadır. Bir ürün mineraller içerebilir fakat bununla birlikte koruyucu, parfüm de içerebilmektedir. Bu nedenle mineral makyaj ürünleri tercih ederken içerik bilgisine de dikkat edilmelidir.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi Pharma’nın anti-aging ürün grubunda yer alan Sebi Ala ve Sebi Simyacı içerdiği silisyum kaplı değerli minerallerle mineral makyaj etkisi oluşturmakta ilk kullanımda aydınlık ve güzel görünüm sağlamaktadır. İçerdiği dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile ciltteki sarkma, kırışıklık, yaşlanma belirtileri gibi şikayetleri gideren ürünler cilt bakımını da yaparak başka bir ürüne ihtiyaç bırakmamaktadır. Hem Sebi Ala hem de Sebi Simyacı yüz, göz, boyun dahil olmak üzere tün cilde uygulanabilmektedir.

Sebi Simyacı Yaşlanma Karşıtı Bakım formülümüze ulaşmak için tıklayınız.
Sebi Ala Cilt Beyazlatıcı formülümüze ulaşmak için tıklayınız.


Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

18.06.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.