Mimik kırışıkları: nedir, nasıl giderilir?

Mimik kırışıklıkları birçok birey için kaçınılmazdır. Kırışıklıklar birçok faktöre bağlı olarak oluşabilmektedir. Güneşin ciltte oluşturduğu hasar, kollajen ve elastikiyet kaybı kırışıklıkların sebepleri arasında yer almaktadır. Anti Aging ürünlerle kırışıklıkları gidermek ve daha genç bir cilde kavuşmak mümkündür.
 

Hemen her alanda olduğu gibi kırışıklıklar ve sarkmalar konusunda da problem ilerlemeden çözüm aramak faydalı olacaktır. Yaş ilerledikçe ciltteki kollajen ve elastin miktarında azalma gözlemlenecektir. Öncelikle göz ve dudak çevresinde bu şikâyetler oluşmaya başlar. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken unsur cilt bakımı ürünü kullanımında aşırıya kaçılmamasıdır. Ürünleri karıştırmaktan, kullanım talimatının dışına çıkmaktan kaçınılmalıdır. Tüm cilt tiplerinin dört mevsim nemlendirilmesi gerekmektedir. Nem kaybı bireyin kendini rahatsız hissetmesine, yaşlanma belirtilerinin oluşmasına neden olacaktır. Buna ek olarak güneş koruması da ihmal edilmemelidir. UVA, UVB ışınları erken yaşlanma belirtilerinin en önemli nedenlerindendir. Güneş koruyucu kullanımı dört mevsim ihmal edilmemelidir. Çok fazla dışarı çıkıp çıkılmadığına bakılmaksızın cilt güneşten korunmalıdır. Cilt bakımının temeli ise cilt temizliği olarak düşünülebilir. Hangi cilt bakım ürünü tercih edilirse edilsin verim alabilmek için cilt temizliğinin eksiksiz şekilde yapılması gereklidir. Bütün bu unsurlara dikkat etmek cilt sorunlarıyla karşılaşma riskini en aza indirecektir. Sürekli bakım yapıldığı ve dikkat edildiği için de yaşlanma belirtileriyle geç yaşlarda tanışılacaktır. Bunun yanı sıra genetik faktörler de oldukça önem arz etmektedir. Kişinin beslenme, uyku alışkanlıkları hayatındaki stres düzeyi gibi değişkenler de yaşlanma belirtileri üzerinde söz sahibidir. Anti Aging ürünler tercih ederken tercih edilen ürünün cildi soymamasına dikkat edilmelidir. Cildin kendisini çevresel faktörlerden koruyan bariyer tabakası vardır. Bu tabakaya zarar verilmesi cildi korumasız bırakacaktır. En ufak çevresel etkide ciltte reaksiyonlar meydana gelebilir ve cildin görünümü eskisinden de kötüleşebilir.

Omega-3 yağ asitleri içeren besinler tüketmek, protein ihtiyacını karşılamak fayda sağlayacaktır. Sigara birçok sağlık probleminin yanı sıra kırışıklıklara da sebebiyet vermektedir. C vitamini de zararlı UV ışınlarına mücadele ederek kırışıkları engellemeye katkıda bulunmaktadır. Yaşlanma belirtilerini kapatmak için çok yoğun makyaj tercih etmekten kaçınılmalıdır. Tercih edilen makyaj ürünleri cildi yoruyorsa ve gözenekleri tıkıyorsa bu uzun vadede kişinin dezavantajına olacaktır.

KIRIŞIKLIKLARA, SARKMALARA ÖDÜLLÜ FORMÜLLE VEDA!

Sebi Simyacı Anti Aging Krem içerdiği ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile sarkmaları, kırışıklıkları, lekeleri, yaşlanma belirtilerini ve cilt tonu eşitsizliklerini gidermeye yardımcıdır. Göz çevresi, yüz, boyun dahil uygulanan krem tek üründe tüm bakım yapmaktadır. Sebi Simyacı ilk kullanımda aydınlık bir görünüm sağlamaktadır. Oldukça yoğun ve zengin anti aging içeriğe sahip krem cildin genç ve bakımlı görünmesini sağlamaktadır.

Kırışıklık Giderici Krem için Tıklayın!

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

11.04.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.