Modunuzu yükseltecek yiyecekler!

Yoğun stres birçok kişiyi etkileyebilmektedir. Hemen herkesin neşeye, moralini yükseltecek unsurlara ihtiyacı vardır. Tüketilen besinler genel sağlık açısından son derece önemli ve belirleyicidir. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları kişinin kendini iyi hissetmesine, yaşamında olumlu değişimler oluşmasına katkıda bulunacaktır.
 

Bazı yiyecekler sağlıklı besleyici olmasının yanı sıra kişinin kendini daha mutlu hissetmesine katkıda bulunmaktadır. Bu nedenle beslenme planında mümkün olduğu kadar bu besinlere yer almaktadır.

Somon balığı yüksek miktarda Omega-3 yağ asidi içermektedir. Omega-3 bakımından zengin bir beslenme planına sahip olunması depresyona karşı yardımcı olacaktır. Omega-3 enflamasyon riskini de azaltmakta ve kalp sorunları yaşama olasılığını azaltacaktır.

Yumurta besleyici değerleri ile beğeni toplamaktadır. Hemen herkesin kolayca ulaşabileceği bu gıda mineral, kalsiyum bakımından oldukça zengindir. Kalsiyum bakımından düşük diyet depresyonu, anksiyeteyi, duygusal değişimleri tetikleyebilmektedir.

Birçok farklı şekli ve türü bulunan domatesler likopen içermektedir. Likopen domatese kırmızı rengini vermektedir. Bu madde aynı zamanda stresi azaltmaya yardımcıdır. Domates stres ve depresyonun tetiklemesiyle meydana gelen kalp hastalıkları ve kanser gibi hastalıkları önlemeye yardım etmektedir.

Antioksidan bakımından oldukça zengin olan yeşil çay depresyon belirtilerini azaltmaya katlıda bulunmaktadır. Yeşil çay kişinin sakinleşmesine de yardımcıdır. Bu çay türü kişinin kendini daha iyi ve sakin hissetmesine de olumlu etkide bulunmaktadır.

Çikolata da kişinin kendini iyi hissetmesini sağlayan yiyecekler arasında önemli bir yere sahiptir. Küçük miktarlarda tüketilen çikolata beynin hoşuna gidecektir. Çikolata serotonin salgılanmasına da fayda getirmektedir. Çikolatadan fayda sağlayabilmek için düşük miktarlarda tüketim gereklidir. Oldukça yüksek kaloriye sahip bu besini fazla miktarda tüketmek kilo sorunlarına yol açabilecektir.

Sıkça tüketilen yoğurt ve süt de kişinin kendini mutlu hissetmesine katkıda bulunmaktadır. Yeteri miktarda protein tüketimi son derece önemlidir. Yetersiz protein alımı anksiyete ve depresyonun yanı sıra yavaş düşünmeye neden olabilmektedir. Yoğurdun içinde yer alan probiyotikler de sindirime kolaylık sağlamaktadır.

Şeker tüketimi zararlı serbest radikalleri tetiklemekte ve birçok hastalığın oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Bal enflamasyonun azalmasına katkıda bulunmakla birlikte sağlıklı bir beyin için önem taşımaktadır.

22.04.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.