Neden daha çok su içilmeli?

İnsan vücudunun yüzde 60’ı sudan oluşmaktadır. Su insan sağlığı açısından hayati öneme sahiptir. Yeterli miktarda su tüketmemek birçok sağlık problemine davetiye çıkarır. Daha fazla su içmek için birçok sebep var;
 
  • Egzersiz sırasında çok fazla su kaybı yaşanabilmektedir. Spor esnasında su içmek vücut sıcaklığının düzenlenmesine yardım eder ve kişinin kendini daha enerjik hissetmesine katkı sağlar. Yeterli su tüketimi, yapılan egzersize daha iyi odaklanmayı da beraberinde getirir.
  • Su, cilt sağlığı için de son derece önemlidir. Yeterli su tüketme alışkanlığına sahip olmak erken yaşlanmayı önleyen unsurlardan biridir. Su, cilde nem verir, kırışıklıkları azaltır.
  • Çoğu zaman yorgunluk susuzluktan kaynaklanmaktadır. Dehidrasyonun en önemli belirtilerinden biri de yorgunluktur. Yeterli su tüketimi yorgunluk hissi problemini çözmeye yardım edecektir.
  • Beynin yüzde 75’i sudan oluşmaktadır. Susuz kalmak doğrudan beyne etki etmektedir. Baş ağrısı, anksiyete ve konsantrasyon güçlüğü gibi problemler susuz kalındığında yaşanabilmektedir.
  • Vücudu toksinlerden arındırmak iyin yapılabilecek en faydalı şeylerden biri de su içmektir. Böbreklerin sağlıklı çalışabilmesi açısından da yeterli su tüketimi gereklidir.
  • Su içmek kilo vermeye de yardım etmektedir. Metabolizma hızını arttıran su tokluk hissi vererek aşırı yemek tüketimini de engellemektedir.
  • Düzenli su tüketim alışkanlığına sahip olmak, kolon kanseri, meme kanseri gibi kanser türlerinin riskini azaltıyor. Su tüketimi eklem ağrılarının azalmasına da kaktı sağlamaktadır.
Sebi Pharma Der Ki;

Çok aşırı tüketilmedikçe suyun sağlığa herhangi zararı yoktur. Günlük tüketilmesi gereken su miktarı kişinin yaşına, çalışma ve çevre koşullarına göre değişebilmektedir. Yetersiz su tükettiğini düşünen bireyler hesaplamayı kolaylaştırmak için su şişelerine su doldurmayı da tercih edebilmektedir.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

24.08.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.