Neden mineral makyaj tercih edilmeli?

Cilt bakımı ve makyaj alanında bilinçlenme giderek artıyor. Makyaj ürünlerinin istenilen sonucu sağlaması kadar cilde olan etkileri de düşünülüyor. Bunun sonucunda mineral makyaja olan ilgi de giderek arttı. .

Mineral makyajın cilde zarar vermemesi aksine bakım yapması bu makyaj seçeneğinin popülerleşmesinde etkili olmuştur. Geleneksel makyaj ürünleri kimyasallar, katkı maddeleri içerebilmektedir. Bunun sonucunda özellikle hassas ciltlerde çeşitli reaksiyonlar oluşabilmektedir. Mineral makyaj doğal olması ve gözenekleri tıkamamasıyla cilde zarar vermeden istenilen görünümü yakalamaya katkıda bulunmaktadır. Bununla birlikte; mineral makyaj cilt ve dış dünya arasında bariyer görevi görerek derinin çevresel faktörlerden zarar görmesini engellemektedir.

Mineral makyaj ürünleri doğal güneş koruması da sağlayarak güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korumaktadır. Böylelikle güneş koruyucu kullanılsın ya da kullanılmasın UVA UVB ışınlarına karşı koruma sağlanacaktır. Bununla birlikte kullanılan mineral makyaj ürünün SPF’i göz önünde bulundurulmalıdır. Gerektiğinde haricen güneş koruyucu sürülmelidir. Özellikle çocuklar, yaşlılar ve açık ten rengine sahip bireyler daha büyük risk grubunda yer almaktadır.

Geleneksel makyaj ürünleriyle ilgili sıkça şikayet edilen unsurlardan biri de yoğun ve ağır bir hisse neden olmasıdır. Bu durum bireyin konforunu etkileyecektir. Mineral makyaj ise son derece hafiftir ve yaşlanma belirtilerini gizlemeye de katkıda bulunmaktadır. Yaşlanma belirtilerini gizlemek geçici olarak çözüm sağlasa da cilt bakımına dikkat ederek ve anti aging ürünler kullanarak daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir.

Mineral makyajla ilgili ilginç bir detay da bu makyaj türünün çok eski çağlardan beri kullanılıyor olmasıdır. Doğal mineraller eskiden de cildi güzelleştirmekte kullanılmaktaydı. Kleopatra’nın da mineral makyajı kullandığı düşünülmektedir.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi Simyacı’nın anti aging ürün grubunda yer alan Sebi Ala ve Sebi Simyacı kırışıklık, sarkma ve yaşlanma belirtileri ile mücadele etmekle kalmıyor içerdiği mineral makyajla güzel, aydınlık bir görünüm de sağlıyor!

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

19.10.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.