Neden parabensiz ürünler kullanılmalı?

Paraben yapay koruyucudur ve ürünlerin raf ömrünü uzatmak için kullanılmaktadır. Paraben; yiyeceklerde, kozmetiklerde, deodorantlarda, nemlendiricilerde ve şampuanlarda bulunabilmektedir. Parabenin birçok riski bulunmaktadır. Paraben içermeyen ürünleri seçmek için çok sayıda sebep var.
 
  • Parabenin zararlarıyla ilgili en çok şüphe edilen unsur göğüs kanseridir. Parabenin göğüsteki tümörler üzerinde etkisi olduğu, bulunan tümörün yayılmasına katkıda bulunduğu ortaya çıkmıştır.
  • Parabenler zarar görmüş cilde uygulandıklarında alerjiye yol açabilmektedir. Bununla birlikte cildinde herhangi sorun olan bireylerin de parabenden kaçınması önerilmektedir.
  • Yapılan bir araştırmada, Methyl Parabenin bir aylık kullanım sonucunda cildin yaşlanmasına katkıda bulunduğu gözlemlenmiş. Özellikle yaşlanma karşıtı bakıma dikkat eden bireylerin paraben içeren ürünlerden kaçınması yararlı olabilmektedir.
  • Parabenin çevreye de zararları bulunmaktadır. Paraben içeren ürünlerin çöpe atılması sonucunda; toprakta, kanalizasyonlarda, ev tozlarında, içme sularında, yüzme havuzlarında parabene rastlanmıştır. Gelişmiş ülkelerde ise içme sularında paraben tespit edilmemiştir. Bu veriler seçilen cilt bakım ürünlerinin çevre üzerinde de etkili olduğunu ortaya çıkarmaktadır.
  • Paraben, hormonları taklit etmekte, endokrin sisteminde sorunlar oluşturabilmektedir. Parabenli ürünlerin erken ergenliğe yol açtığına dair çeşitli bulgular da ortaya çıkmıştır.
  • Kişisel bakım ürünleri doğaları gereği sürekli kullanılan ürünlerdir. Her gün düzenli olarak kullanılan bir ürünün paraben içermesi ve buna sürekli maruz kalınması potansiyel riski arttıracaktır.
  • Methylparaben içeren ürünleri kullanan bireylerin UVB ışınlarından daha fazla zarar gördüğüne yönelik çalışmalar da mevcuttur. Bu da özellikle yaz aylarında ciddi cilt problemlerine açabilmektedir.
HİÇBİR SEBİ PHARMA ÜRÜNÜNDE PARABEN BULUNMAZ!

Sebi Pharma Der Ki ;


Hiçbir Sebi Pharma ürününde; paraben, alkol, silikon, vazelin, parfüm, hidrokinon, asit türevleri bulunmamaktadır. Bu nedenle hemen her yaştaki birey Sebi Pharma ürünlerini güvenle kullanabilmektedir. Sebi Pharma ürünlerinin hiçbiri cildi yormamakta ve yıpratmamaktadır aksine bakım yapmakta ve onarmaktadır.

Cildinizdeki kıllı ve tüylü bölgelerdeki yara, yanık, egzama, dermatit, rosesa gibi sorunları gideren doğal ve parabensiz Acil Bakım Spreyine ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

29.07.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.