Saç derisi kuruluğu neden oluşur?

Saç derisi kuruluğu oldukça yaygın bir problemdir. Özellikle soğuk havalarda saçlarda ve saç derisinde nem kaybı yaşanabilmektedir. Saç derisinde kuruluk sorunu varsa bu durum kışın gelmesiyle daha da ilerleyebilmektedir. Saç derisindeki kuruluk birçok soruna yol açabilmektedir.

SAÇ DERİSİ KURULUĞU SAÇLARIN KOLAYCA KIRILABİLMESİNE NEDEN OLUR

Saç derisi kuruluğu havaların soğumasından kaynaklanabilmektedir.  Soğuk hava, aşırı kuruluk veya sıcaklık da saç derisi kuruluğunun nedeni olabilmektedir. Beslenmeye bağlı sorunlar da; cilde ve saçlara zarar verebildiği gibi saç derisinde de kuruluğa yol açabilmektedir. Saç derisi kuruluğu bireyin saç derisini rahatsız hissetmesine de sebebiyet verebilir.  Saç derisi kuruluğu saçların yorgun, cansız görünmesine ve saçların kolayca kırılabilmesine de neden olabilir. Saç derisi kuruluğu uzun vadede saç dökülmesine de yol açabilmektedir.

Saç derisini kuruluğunu önlemeye katkıda bulunmak için beslenmeye de dikkat edilmelidir. Ceviz, somon gibi temel yağ asitleri bakımından zengin gıdalar tüketmek faydada bulunabilmektedir.

Yeterli su tüketimi hem cilt hem de saç bakımı açısından önem taşımaktadır. Gerekli su tüketimi ve beslenme planına dikkat edilmesi de yardımcı olabilmektedir.

STRES DE SAÇ DERİSİ KURULUĞUNUN NEDENLERİ ARASINDA!

Saç derisindeki kuruluğun nedenleri arasında stres de yer alabilmektedir. Stres saç dökülmesini tetikleyebildiği gibi saç ve cilt sorunlarına da neden olmaktadır. Stresle mücadele etmek, stresle mücadele etmek için bir uzmandan yardım almak faydalı olacaktır.

Saç derisindeki kaşıntının bulaşma sonucu oluşmama ihtimali de mevcuttur. Bununla birlikte kişisel hijyene dikkat edilmesi saç ve cilt sorunlarını önlemeye katkıda bulunacaktır. Potansiyel saç sorunlarını önlemek için tarak, fırça gibi kişisel eşyalar paylaşılmamalıdır.

Saçların bakımlı görünmesi için saç renginin çok sık değiştirilmemesi gereklidir. Kullanılan şampuanlar da saç tipine, kullanım sıklığına uygun olarak seçilmelidir.

Mümkünse, saç kurutucu yerine saçların kendi kendine kuruması beklenebilir. Bu sayede saç kurutucusunun verdiği aşırı sıcaklık saç derisindeki doğal yağ ve neme zarar vermeyecektir. Saç kurutucusu kullanılacaksa da mümkün olduğu kadar soğuk olan seçenek tercih edilmelidir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Saç Serumu Sebi Pharma kullanıcılarıyla buluşacak. Zengin içeriğe sahip ürün saçlara, saç derisine ve saç diplerine bakım yapıyor! Ürün saç görünümüne de katkıda bulunuyor.

Saç Bakım Formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

06.09.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.