Saç Dökülmesini Engelleyen Faktörler

Saçlardaki kuruluğu gidermek, saçları yumuşatmak ve saçları şekillendirmek için saç bakım ürünü kullanımın birçok faydası bulunmaktadır. Saçların birçok çevresel faktörden etkilenmesi ve yıpranması saç bakım ürünlere duyulan ihtiyacı da arttırmıştır.

Saç dökülmesi serumları kullanarak hem mevcut sorunlarla mücadele etmek hem de çevresel faktörlere, güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem almak mümkündür.  Saç serumu ürünlerinin önemli bir avantajı da saçlardaki nem kaybını önlemeye katkıda bulunmasıdır.
 

SAÇ SERUMU KULLANIMININ BİRÇOK NEDENİ VAR

Bireylerin saç dökülmesi serumları kullanımına başlangıç aşamaları farklılık göstermektedir. Bazı bireyler saçlarını kuru ve hasarlı gördüklerinde bazı bireyler ise saçlarının dış faktörlerden zarar görmesini önlemek için saç serumu kullanmaktadır. Saç serumu kullanımın en yaygın nedenleri arasında saç dökülmesi yer almaktadır.

Saç dökülmesinin nedenleri oldukça fazladır. Stres hem sağlığa hem cilde hem de saçlara zarar vermektedir. Kaza, hastalık gibi değişimler geçici saç kaybına yol açabilmektedir. Saçın doğal bir döngüsü bulunmaktadır. Stresli bir olay bu döngüye zarar verecektir.

Eğer beslenme planı içerisinde yeteri kadar protein alınmıyorsa saçlar zarar görebilmektedir. Protein bakımından zengin et, süt, balık ve yumurta gibi gıdalar tüketmek faydalı olacaktır.

Saç dökülmesi serumları kullanımı erkeklerde yaygın olarak gözlemlenebilmektedir. Bu şekildeki saç dökülmesinde genler ve testosteron hormonu etkili olabilmektedir. Bu durum kadınlarda da sıkça gözlemlenebilmektedir. Eğer bireyin ailesinde saç dökülmesi şikâyeti varsa kendisinin de bu sorunu yaşaması da muhtemeldir. Saç dökülmesi serumları saçlara bakım yaparak saçların göreceği zararı da azaltmaya katkıda bulunmaktadır.

Hızlı kilo verilmesi de saç tellerinin incelmesine sebebiyet verebilmektedir. Gereksiz kilolardan kurtulunması faydalı olması da bilinçsiz kilo verilmesinin çeşitli zararları mevcuttur. Kilo kaybı ile ilgili saç dökülmeleri anoreksiya ve blumia işareti de olabilmektedir.

Saç şekillendirilmesi de saç bakımında etkili olabilmektedir. Saç stillerinin çok sık değiştirilmesi de saçları yıpratabilmektedir. Saç renginin değiştirilmesi de saçları yıpratabilmektedir.

Bu nedenlerin biri ya da birkaçı saç dökülmesine sebebiyet verebilmektedir. Saç dökülmesi serumları kullanarak saçlara bakım yapmak ve beslemek mümkünüdür. Saç dökülmesi serumları saçları çevresel faktörlere karşı korumaktadır.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Saç Bakım Serumu tüm Sebi Simyacı ürünleri gibi zengin içeriğe sahiptir. Saç dökülmesini durdurur ve dökülen saçların daha gür bir şekilde uzamasını sağlar. Ayrıca sakal, kaş gibi dökülmeleri de durduran formülümüz yağsız ve kokusuzdur.

Saç dökülme karşıtı formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

21.06.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.